Konzorcium segíti a részaránytulajdon megszüntetését


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ügyvédi konzorcium csaknem négymilliárdért szünteti meg a részaránytulajdonokat.


Az eredetileg becsült 4 milliárd 30 millió forint helyett – legolcsóbb ajánlattevőként – 3 milliárd 976 millió forinttal egy hattagú ügyvédi konzorcium nyerte a föld részaránytulajdon megszüntetéséhez kapcsolódó jogi szolgáltatás elvégzését – az eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

Az ajánlatkérő a Nemzeti Kataszteri Program Nonprofit Kft. volt.

A részaránytulajdonok megszüntetésének tervezett időpontja 2020. vége. Az ország területén 49 765 kiinduló földrészlet található, ezek oszlanak tovább a részarány-tulajdonosok között.

Új Közbeszerzési törvény – Új irányelvek

Az előadásokon szó lesz többek között az új bírálati szempontokról, a szerződésmódosításokról, a kizáró okokról, összeférhetetlenségről, az üzleti titokról, valamint az igazolásmódról is.

Időpont: 2015. november 3.

Részletes program és jelentkezés >>

A jogi szolgáltatói feladatok végzése a – részarány-földkiadás során keletkezett osztatlan közös tulajdon megszüntetésével kapcsolatos – földmérési munkákkal párhuzamosan zajlik. Az ügyvédi díjazás a kiinduló földrészletekre adott átalánydíj alapján történik, a teljesítés után, folyamatosan.

A nyertes OKTM 2015/II. Konzorcium tagjai a következők: Dr. Kovács P. Zoltán Ügyvédi Iroda, Mechler Ügyvéd Iroda, Dr. Fazekas Róbert Ügyvédi Iroda, Dr. Jászai Tamás János egyéni ügyvéd, Dr. Végh István Ügyvédi Iroda, Bujtás Ügyvédi Iroda.

A vesztes ajánlattevők pedig a következők: Dr. Dobó Sándor ügyvéd, valamint a Dr. Urbán Kristóf Ügyvédi Iroda.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.