Közel egymilliárd forintos adócsalás gyanúja miatti letartóztatás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A költségvetésnek közel egymilliárd forint kárt okozó, fiktív számlák kiállítására szakosodott bűnszervezet nyolc tagjának letartóztatását rendelte el a Pécsi Járásbíróság csütörtökön – közölte a Pécsi Törvényszék.

A bíróság bűnszervezetben – részben bűnsegédként, részben felbujtóként – üzletszerűen elkövetett, több rendbeli, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és több rendbeli, részben folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának gyanúja miatt egy hónapra rendelte el a banda tagjainak letartóztatását.

A gyanúsítottak által működtetett, fiktív számlázással foglalkozó bűnszervezet 2020 nyara óta megszakítás nélkül szolgált ki jellemzően Baranya, Somogy, Tolna megyében működő gazdasági társaságokat azért, hogy azok a bűnszervezeti cégektől befogadott számlák áfatartalmával jogosulatlanul csökkenteni tudják az ebben az adónemben keletkezett fizetési kötelezettségeik összegét. A banda megrendelés alapján állította ki a számlákat, ezzel nyolc gazdasági társaság majdnem egymilliárd forint vagyoni hátrányt okozott a központi költségvetésnek – írták.

A gyanúsítottak egyike többszörösen büntetett előéletű, vele szemben számos más büntetőeljárás is folyamatban van, míg a többiek büntetlen előéletűek, azonban szökésük, elrejtőzésük, további bűncselekmények megelőzése érdekében intézkedtek velük szemben is. Az ügyész, valamint két gyanúsított és védőik a bíróság végzését tudomásul vették, míg hat gyanúsított és védője szabadlábra helyezés, illetve enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása érdekében jelentett be fellebbezést.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Megjelentek a NIS2 szabályozásához kapcsolódó rendeletek

A Magyar Közlöny 68. számában két olyan rendelet is megjelent, amelyet már nagyon vártak a magyar információbiztonsági ipar szereplői. Mindkettő a NIS2 szabályozáshoz kapcsolódik, az egyik az auditorokkal szemben támasztott követelményekről, a másik az információs rendszerek biztonsági osztályba sorolásáról szól.

2024. július 3.

2025-től új minősítés szükséges logisztikai tevékenység végzéséhez

Új fogalommal egészült ki a szabályozott parkok hálózatára vonatkozó szabályozás: 2025 január 1-től egyes vállalkozások kizárólag akkor végezhetnek az adott telephelyen logisztikai tevékenységet, ha a „Logisztikai Park” címet megszerezték. Mivel ennek elnyeréséhez számos adminisztratív feladatot szükséges elvégezni, a határidő rövidségére tekintettel érdemes minél korábban benyújtani az érdekelteknek a cím elnyerésére irányuló pályázatot. A témában Szűcs Anikó Edit és Takó Zsófia, a DLA Piper Hungary ingatlanjogi csoportjának szakértői készítettek összefoglalót.