Közérdekű munka választási csalásért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Kecskeméti Törvényszék hamis magánokirat felhasználása miatt – nem jogerősen – nyolcvan óra könnyű fizikai munkára ítélt egy 46 éves nőt, aki Kalocsán indult a 2014-es parlamenti választáson a Magyarországi Cigány Párt egyéni képviselőjelöltjeként.

A törvényszék sajtóosztálya közleményében azt írta: az ítélet szerint a nő az egymillió forintos állami támogatás megszerzéséért határozta el, hogy jelöltként indul, és ehhez 80 ajánlóívet vett fel. Ezekre később a vádlott tudtával ráhamisították két ismerőse aláírását, majd egy házaspár személyes adatait is megszerezte és beírta az egyik ajánlóívre.

A nő végül 79 ajánlóívet adott le, amelyeken összesen 503 ajánlást fogadtak el, így őt képviselőjelöltként nyilvántartásba vették. Három leadott ajánlóívet, vagyis legfeljebb 24 ajánlást nem vettek figyelembe, mivel arra már nem volt szükség, így nem zárható ki, hogy a vádlott akár legálisan is megszerezhette volna a jelöltté váláshoz szükséges számú ajánlást – tudatta a törvényszék.

A vádlottnak kiutalt egymillió forintos állami támogatásból 101 ezer forint térült meg. Az ítéletet a vádlott és védője elfogadta, míg az ügyészség három nap gondolkodási időt kért a jogorvoslat bejelentésére.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága