Magyar-olasz jogi találkozó volt Rómában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az olasz jognak és törvényhozásnak a kelet-európai országok jogalkotására kifejtett hatásáról tartottak nemzetközi szimpóziumot csütörtökön a Római Magyar Akadémián (RMA).


A magyar és olasz jogászok részvételével rendezett konferencia az első tudományos találkozó volt, amely átfogó jelleggel foglalkozott azzal, hogy az olasz jogtudománynak és törvényhozásnak milyen szerepe és hatása volt a kelet-európai országokban a rendszerváltás előtti és utáni időszakban.

A szimpóziumon elhangzott előadások hangsúlyozták, hogy a magánjog és a közjog területén a római jogi hagyomány és jogtudomány kulcsfontosságú szerepet töltött be és tölt be ma is Európában és azon kívül is.

Ügyvédvilág hírlevél

Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő.

Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről.

Feliratkozás >>

A konferencián többek között Paolo Ridola, a római Luiss egyetem alkotmányjogi professzora, Sandro Schipani a római La Sapienza egyetem római jogi professzora, valamint Hamza Gábor, a Római Jogi és Összehasonlító Jogtörténeti Tanszék professzora és Paczolay Péter római nagykövet, az Alkotmánybíróság korábbi elnöke vett részt. Ezt megelőzően az európai jog alapjaival és az új magyar alaptörvénnyel a római Lumsa egyetem jogász hallgatói is megismerkedhettek a Hamza Gáborral és Paczolay Péterrel tartott tanulmánynapon.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 30.

Elhunyt Karsai Dániel

Elhunyt Karsai Dániel, a gyógyíthatatlan ALS betegséggel küzdő alkotmányjogász szombaton, halálhírét testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán.

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.