Magyar-olasz jogi találkozó volt Rómában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az olasz jognak és törvényhozásnak a kelet-európai országok jogalkotására kifejtett hatásáról tartottak nemzetközi szimpóziumot csütörtökön a Római Magyar Akadémián (RMA).


A magyar és olasz jogászok részvételével rendezett konferencia az első tudományos találkozó volt, amely átfogó jelleggel foglalkozott azzal, hogy az olasz jogtudománynak és törvényhozásnak milyen szerepe és hatása volt a kelet-európai országokban a rendszerváltás előtti és utáni időszakban.

A szimpóziumon elhangzott előadások hangsúlyozták, hogy a magánjog és a közjog területén a római jogi hagyomány és jogtudomány kulcsfontosságú szerepet töltött be és tölt be ma is Európában és azon kívül is.

Ügyvédvilág hírlevél

Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő.

Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről.

Feliratkozás >>

A konferencián többek között Paolo Ridola, a római Luiss egyetem alkotmányjogi professzora, Sandro Schipani a római La Sapienza egyetem római jogi professzora, valamint Hamza Gábor, a Római Jogi és Összehasonlító Jogtörténeti Tanszék professzora és Paczolay Péter római nagykövet, az Alkotmánybíróság korábbi elnöke vett részt. Ezt megelőzően az európai jog alapjaival és az új magyar alaptörvénnyel a római Lumsa egyetem jogász hallgatói is megismerkedhettek a Hamza Gáborral és Paczolay Péterrel tartott tanulmánynapon.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.