Második lett a magyar egyetemi csapat a Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Második helyezést ért el a magyar egyetemi csapat a Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyen – tudatta a Károli Gáspár Református Egyetem közleményben hétfőn.

Június 15-17. között Budapesten, a Károli Gáspár Református Egyetemen rendezték meg a nyolcadik Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyt, a Hugo Sinzheimer Moot Court Competitiont (HS MCC), melyre huszonöt egyetemről, tizenhárom országból érkezett mintegy száz joghallgató, illetve oktató, szakember.

A perbeszédmondó verseny célja, hogy az uniós munkajog területén lehetőséget adjon a joghallgatóknak, hogy ügyvédként bírákból álló zsűri előtt tegyék próbára tudásukat. A verseny valós bírósági helyzeteket imitál, a hallgatók több hónapot készülnek rá. A verseny névadója Hugo Sinzheimer (1875-1945) német tudós és jogász a munkajog egyik megalapítója.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.