Második lett a magyar egyetemi csapat a Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Második helyezést ért el a magyar egyetemi csapat a Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyen – tudatta a Károli Gáspár Református Egyetem közleményben hétfőn.

Június 15-17. között Budapesten, a Károli Gáspár Református Egyetemen rendezték meg a nyolcadik Nemzetközi Munkajogi Perbeszédmondó Versenyt, a Hugo Sinzheimer Moot Court Competitiont (HS MCC), melyre huszonöt egyetemről, tizenhárom országból érkezett mintegy száz joghallgató, illetve oktató, szakember.

A perbeszédmondó verseny célja, hogy az uniós munkajog területén lehetőséget adjon a joghallgatóknak, hogy ügyvédként bírákból álló zsűri előtt tegyék próbára tudásukat. A verseny valós bírósági helyzeteket imitál, a hallgatók több hónapot készülnek rá. A verseny névadója Hugo Sinzheimer (1875-1945) német tudós és jogász a munkajog egyik megalapítója.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.