Négy és fél évet kapott a bíróság felrobbantásával fenyegetőző férfi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Négy év nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Monori Járásbíróság pénteken azt a férfit, aki két napja „viccből” a bíróság felrobbantásával fenyegetőzött – közölte a Pest Megyei Főügyészség szóvivője.


Gyugyi Csilla elmondta, hogy a járási ügyészség a köznyugalmat súlyosan megzavaró közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt állította bíróság elé a gyömrői lakost.

A férfi szeptember 21-én reggel éppen Monoron volt, s úgy gondolta, hogy „megvicceli” a Monori Járásbíróságot azzal, hogy bombariadót jelent be. A vasútállomással szemben található nyilvános telefonfülkéből hívta a bíróságot, s közölte: 8 óra 45 perc és 9 óra között bomba fog robbanni az épületben. A hívást követően a rendőrség kiürítette az ingatlant, s mivel 11 óra 25 percig bombakutatás folyt, tizenöt előre kitűzött tárgyalás elmaradt. A zárás a bíróságon kívül a város központi utcáit is érintette, sőt számos menetrend szerinti autóbusz sem közlekedhetett – magyarázta a szóvivő.

Tájékoztatása szerint a férfit a telefonhívást követő egy órán belül elfogták és őrizetbe vették, majd a Monori Járási Ügyészség gyorsított eljárásban pénteken már bíróság elé is állította a vádlottat. A férfit a nem jogerős ítélet kihirdetése után előzetes letartóztatásba helyezték.

(MTI)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.