Öttagú tanácsokat hozott létre az AB


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Alkotmánybíróság öttagú tanácsainak számáról, összetételéről és a tanácsvezetők személyéről döntött 1006/2016. (IX. 14.) AB Tü. határozatában.


Az Alkotmánybíróság teljes ülése az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény 49. § (1) és (7) bekezdésében meghatározott jogkörében eljárva – az Alkotmánybíróság Ügyrendjéről szóló 1001/2013. (II. 27.) AB Tü. határozat 5. § (2)–(3) és (4) bekezdéseiben foglaltakra is tekintettel – az Alkotmánybíróság öttagú tanácsainak számáról, összetételéről és a tanácsvezetők személyéről a következő határozatot hozta:

1. Az Alkotmánybíróságon három öttagú állandó tanács működik.

2. Az öttagú állandó tanácsok tanácsvezetői és tagjai:

Az 1. öttagú tanács tagjai:

Dr. Juhász Imre, tanácsvezető alkotmánybíró,

Dr. Balsai István alkotmánybíró,

Dr. Czine Ágnes alkotmánybíró,

Dr. Salamon László alkotmánybíró,

Dr. Sulyok Tamás alkotmánybíró.

A 2. öttagú tanács tagjai:

Dr. Varga Zs. András, tanácsvezető alkotmánybíró,

Dr. Balsai István alkotmánybíró,

Dr. Pokol Béla alkotmánybíró,

Dr. Stumpf István alkotmánybíró,

Dr. Szívós Mária alkotmánybíró.

A 3. öttagú tanács tagjai:

Dr. Dienes-Oehm Egon, tanácsvezető alkotmánybíró,

Dr. Czine Ágnes alkotmánybíró,

Dr. Salamon László alkotmánybíró,

Dr. Sulyok Tamás alkotmánybíró,

Dr. Szalay Péter alkotmánybíró.

3. Előadó alkotmánybíróként dr. Balsai István, dr. Czine Ágnes és dr. Sulyok Tamás alkotmánybíró az 1. öttagú tanácsban, dr. Salamon László alkotmánybíró a 3. öttagú tanácsban jár el.

4. Ez a határozat 2016. szeptember 15-én lép hatályba.

(Forrás: Magyar Közlöny 2016. évi 137. szám)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.