Piramisjáték szervezésével vádolnak egy férfit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki piramisjátéknak minősülő pénzbefizetési rendszert épített ki 2012 és 2014 között – közölte a fővárosi főügyész kedden.

Ibolya Tibor közleménye szerint az ötvenéves férfi az Egyesült Királyságban bejegyzett gazdasági társaság tagjaként és ügyvezetőjeként budapesti székhellyel megalapított és irányított egy magyar céget. A vádlott – a csatlakozóktól pénzt gyűjtve -piramisszerűen felépülő, pénzbefizetésen és -szétosztáson alapuló rendszert alakított ki.

A férfi az interneten, Magyarországon tartott előadásokon, webkonferencián keresztül és személyesen szervezte be a résztvevőket. Azt ígérte nekik, hogy meghatározott összegek befizetésével és további részvevők beszervezésével – a cég leányvállalatain keresztül – egy kedvező feltételeket biztosító lízingkonstrukció keretében vásárolhatnak ingatlant vagy válthatják ki meglévő hitelüket.

A piramisjátékban több mint ezerötszázan fizettek be 15 ezer forinttól több millióig terjedő összeget a vádlott kizárólagos rendelkezése alatt álló bankszámlára. A befizetett összegekkel ő rendelkezett, az egyes kifizetésekről, utalásokról ő határozott – írta a főügyész.

A vádirat szerint a tagok a befizetésekből gyűjtötték össze az ingatlanügyletek önrészét. A férfi – bár erre hivatkozott – a rendszer működtetéséhez szükséges külső tőkét nem vonta be, a szervezetnek csak a résztvevők által befizetett összegekből volt bevétele. Külső befektető hiányában csak folyamatos, kétszáz-százalékos tagbeszervezéssel lehetett volna a piramis alsó szintjén lévők igényeit kielégíteni, ennek hiányában a résztvevők az esetek jelentős részében nem juthattak hozzá a várt anyagi előnyhöz – olvasható a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.