Rendőrökre támadó férfiakat ítéltek el


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ózdi, illetve a hajdúböszörményi bíróság rendőrökre támadó férfiakat ítélt szabadságvesztésre gyorsított eljárásban – tudatta Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője.

A nyomozó ügyészség indítványára – két különböző ügyben – három férfit ítéltek el, aki hétfőn támadt rendőrökre.

Egy jogszerű intézkedés közben a rendőrökre támadó, többszörösen büntetett fiatal testvérpár ügyében szerdán hozott nem jogerős ítéletet a Hajdúböszörményi Járásbíróság.

Mindkét vádlott bűnösségét megállapították társtettesként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntettében. A fiatalabb férfit a járásbíróság 1 év 10 hónap, végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett börtönre ítélte, egyúttal elrendelte pártfogó felügyeletét. 19 éves testvérét 1 év 10 hónap börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélték, továbbá elrendelték más ügyben tavaly kiszabott 1 év 6 hónap felfüggesztett szabadságvesztésének végrehajtását.

A vádlottak és védőik az ítéletet tudomásul vették, az ügyész mindkét vádlott esetében súlyosításért fellebbezett.

Az Ózdi Járásbíróság csütörtökön hirdetett ítéletet annak a férfinak az ügyében, aki megragadta az édesapjával szemben intézkedő rendőr nyakát. A bíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki az elkövetőt hivatalos személy elleni erőszak bűntettében, ezért a – korábban erőszakos bűncselekményt elkövető – vádlottat a bíróság 1 év 6 hónap börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte, egyidejűleg elrendelte a korábban kiszabott 8 hónap felfüggesztett szabadságvesztése végrehajtását is.

Ez a döntés sem jogerős, miután az ügyész súlyosításért fellebbezett.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 6.

Az Európai Bizottság kész lezárni a Lengyelországgal szemben indított 7-es cikk szerinti eljárást

Az Európai Bizottság véglegesítette elemzését a jogállamiság lengyelországi helyzetéről az Európai Unióról szóló szerződés 7-es cikke szerinti eljárással összefüggésben, és úgy ítélte meg, hogy Lengyelországban már nem áll fenn egyértelműen a jogállamiság súlyos megsértésének veszélye, ezért kezdeményezni kívánja az eljárás lezárását – tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.