Székely Ákos a Kúria Büntető Kollégiumának új vezetője


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Székely Ákos kúriai bírót nevezte ki a Kúria Büntető Kollégiumának vezetőjévé Darák Péter, a legfelsőbb bírói fórum elnöke – közölte a Kúria sajtótitkársága.


Székely Ákos 2014. február 17-én kezdte meg kollégiumvezetői tevékenységét, megbízatása 6 évre szól. Elődje, Kónya István 2012 nyarától a Kúria elnökhelyettese,  és két megbízatását egyszerre látta el.

Székely Ákos 1955-ben születtet Budapesten. Jogi diplomáját 1981-ben szerezte, az évtől fogalmazó, majd 1985-től bíró. Székely Ákos a Budai Központi Kerületi Bíróságon kezdte bírói pályafutását, és 1991-1992-ben a bíróság megbízott büntető-elnökhelyettese volt. 1992-től a Fővárosi Bíróságon ítélkezett, 1995-től tanácselnök. 2009-től a Fővárosi Ítélőtábla, 2012-től a Kúria bírája.

Székely Ákos ítélkezett szellemi alkotásokkal kapcsolatos ügyekben, vám- és devizaügyekben, gazdasági bűnügyekben, a közélet tisztasága elleni cselekményekben, kábítószeres és élet elleni ügyekben.

Az ítélkező munka mellett részt vesz a szakvizsgáztatásban, fogalmazó-, titkár- és bíróképzésben. 2007-től a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Deák Ferenc Intézetének megbízott óraadója, társszerzője a büntető törvénykönyv és büntetőeljárási törvény kommentárjainak.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 12.

Milyen lakásra vehető fel jövőre hitel 10 százalékos önerő mellett?

Megjelent az MNB rendelet, amely bemutatja, hogy a lakásvásárlók, épírkezők, otthonukat felújítók milyen feltételekkel kaphatnak 2025-től energiahatékony ingatlanra 10% önerő mellett lakáshitelt. Az előzetes várakozásoknak megfelelően bizonyos esetekben a jövedelmet is nagyobb mértékben terhelheti meg a kölcsön törlesztőrészlete – olvasható a Bankmonitor közleményében.

2024. november 12.

A magyarok nagy részének fogalma sincs a jogairól, ha őrizetbe vennék

A lakosság háromnegyede nincs tisztában azzal, hogy milyen jogai vannak, ha esetleg letartóztatnánk, házkutatást tartanának nála vagy beidéznék gyanúsítottként a hatóságok egy bűncselekmény kapcsán – mutat rá a Ragány Ügyvédi Iroda és az Opinio piackutató közös reprezentatív felmérése, olvasható a Jogászvilághoz eljuttatott közleményben.