Földvédelmi hatósági díjak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy új FM rendelet a földvédelmi hatósági eljárás igazgatási szolgáltatási díjának mértékéről és a díj megfizetésének részletes szabályairól rendelkezik.


A 30/2015. (VI. 5.) FM rendelet  hatálya a termőföld védelméről szóló törvényben meghatározott, földvédelmi hatósági hatáskörében eljáró fővárosi és megyei kormányhivatal, továbbá járási (fővárosi kerületi) hivatal  által lefolytatásra kerülő földvédelmi hatósági, valamint földvédelmi szakhatósági eljárások során fizetendő igazgatási szolgáltatási díj mértékének megállapítására, valamint a díj megfizetésének szabályaira terjed ki.

A  rendelet szerint megállapított díjak nem foglalják magukba a földvédelmi eljárás során – a földvédelmi szakkérdés vizsgálatának kivételével – más szakkérdések vizsgálatával kapcsolatos költségeket.

A díj összege

  •  1 földrészlet esetén 30 000 Ft,
  •  földrészlet esetén az első földrészlet után fizetendő 30 000 Ft, és a további földrészletek után egyenként további 7000 Ft,
  • 6-25 földrészlet esetén az első 5 földrészlet után fizetendő 58 000 Ft, és a további földrészletek után egyenként további 2000 Ft,
  • 26 vagy annál több földrészlet esetén az első 25 földrészlet után fizetendő 98 000 Ft, és a további földrészletek után egyenként további 1000 Ft.

A díjat a földvédelmi eljárás lefolytatását kérelmezőnek, illetve bejelentőnek (a továbbiakban együtt: ügyfél) – ideértve azon eljárás kérelmezőjét is, mely eljárásban az eljáró hatóság földvédelmi szakhatóságként működik közre – kell megfizetnie.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Jogszabályfigyelő 2024 – 44. hét

Alábbi cikkünkben a 2024/107–108. számú Magyar Közlönyben megjelent szakmai újdonságok és az Országgyűlés honlapján közzétett közlemények közül válogattunk.

2024. október 30.

A kriptoeszközök szabályozásának jelenlegi helyzete Magyarországon

A 2024. évi VII. törvény és a MiCA A magyar jogi szabályozás alapja a 2024. évi VII. törvény a kriptoeszközök piacáról, amely részletesen szabályozza az egyes kriptoeszközök kibocsátását és a hozzájuk kapcsolódó egyes szolgáltatásokat. Ezen túlmenően, az Európai Unióban a kriptoeszközökre vonatkozó szabályozást a MiCA Rendelet (Markets in Crypto Assets; az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A […]