Új webinárium! – Munkaügyi perek a gyakorlatban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A webináriumon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

koronavírus miatt néhány esetben sajnos elkerülhetetlenné válhat a létszámcsökkentés. Azonban korántsem mindegy, hogy arra milyen módon kerül sor. Minden esetben szükséges a jogszabályok betartása, ezzel együtt most még inkább kiemelt jelentőségű a prudens és körültekintő eljárás.

Ehhez igyekszünk többféle szempont mentén támpontokat adni a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Irodával közös webináriumsorozatunk negyedik előadásán, melynek címe: Munkaügyi perek a gyakorlatban

  • Hogyan kerülhető el a munkajogi per?
  • Milyen elvárásokat támaszt a bírói gyakorlat a munkáltatókkal és munkavállalókkal szemben?
  • Gyakorlati kérdések, perjogi szempontok munkaviszony megszüntetése esetén
Időpont: 2020. május 19., kedd, 11.00-12.00

A webináriumon való részvétel INGYENES, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Részletes tematika:
  • Bevezetés – gyakorlati munkaerőpiaci tapasztalatok és kilátások a COVID-19-helyzet változásaira tekintettel
  • A munkaviszony megszüntetésének perjogi alapjai / Az új Pp. által megformált munkaügyi perek szabályozása. Mire ügyeljünk eljárásjogi szempontból a munkaviszony felmondása esetén? Mik a bírói gyakorlat által megfogalmazott elvárások akár a munkáltató, akár a munkavállaló felé? Szemelvények az új Pp. alapján az elmúlt két évben kikristályosodott gyakorlatból.
  •  A munkaviszony megszüntetésének gyakorlati kérdései és bírósági gyakorlata különös tekintettel a joggal való visszaélésre, illetve egyenlő bánásmód sérelmére alapított munkaügyi perek tapasztalataira
  •  Kérdések és válaszok

Regisztráció itt >>


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Az ítélet kiegészítése

Az ítélet kiegészítésének hivatalból csak akkor van helye, ha a bíróság érdemi döntésében nem rendelkezett olyan kérdésről, amelyről a jogszabály értelmében hivatalból kötelező – a Kúria eseti döntése.

2024. július 19.

Nem minden jövőben lejáró időszakos szolgáltatás iránt indított per tartozik az egyéb járadék iránt indított perek körébe

Nem minden jövőben lejáró időszakos szolgáltatás iránt indított per tartozik az egyéb járadék iránt indított perek körébe, hanem csak azok, amelyek a jogosult megélhetését, ellátását szolgálják. A lakás bérbeadásának hiányából eredő elmaradt vagyoni előny nem tartozik ebbe a körbe függetlenül attól, hogy a jövőben rendszeresen felmerülő károk megtérítésének módjaként a bíróság járadékot is meghatározhat – a Kúria eseti döntése.