3 évet kaptak a BorsodChem-alkalmazottak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elsőfokú ítélet hirdetett a Miskolci Törvényszék a BorsodChem Zrt. korábbi két alkalmazottjával szemben vesztegetés, csalás és okirat-hamisítás miatt; mindkét vádlottat 3 év börtönbüntetésre, közügyektől eltiltásra és 3 millió forint pénzmellékbüntetésre ítélte; továbbá kötelezte őket a BorsodChemnek okozott kár megtérítésére – mondta a törvényszék sajtótitkára.


Gyurán Ildikó kifejtette: a tényállás szerint az elsőrendű vádlott főosztályvezetőként, a másodrendű vádlott csoportvezetői beosztásban dolgozott korábban a kazincbarcikai székhelyű BorsodChemnél, és éveken át jogtalan előny biztosításához, fiktív számlák kiállításához kötötték a BorsodChem fuvarmegbízásainak kiosztását.

Módszerük az volt, hogy a fuvarozó cég vezetőjét hamis számla kiállítására vették rá, majd amikor a BorsodChem a számlákon szereplő több millió forintot kifizette, azt a vádlottaknak adta vissza a cégvezető. Máskor a már teljesített szállítások fuvardíjából kértek részesedést a vádlottak. A BorsodChem Zrt-nek 10 millió forintot meghaladó kára keletkezett – mondta Gyurán Ildikó, hozzáfűzve, hogy egy esetben a törvényszék nem találta bizonyítottnak a vesztegetés megtörténtét, ezért ezen cselekmény vádja alól a terhelteket felmentette.

A Miskolci Törvényszék mindkét vádlott bűnösségét vesztegetés, csalás és okirat-hamisítás bűncselekmények elkövetésében megállapította. A bíróság a büntetés kiszabásakor enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlottak büntetlen előéletűek, időskorúak, a bűncselekményt pedig csaknem nyolc évvel ezelőtt valósították meg. Súlyosító körülmény volt többek között a több éven át tartó elkövetés.

Az ítélet nem jogerős: az ügyész a felmentő rendelkezésekkel szemben és a büntetés súlyosítása érdekében, a vádlottak és a védő elsősorban a bűnösség megállapítása miatt, másodlagosan a kiszabott büntetés enyhítése érdekében fellebbezett. A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik – jegyezte meg a sajtótitkár.

(MTI)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága