Hazai szabadalmi siker Kaliforniában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Magyar szabadalmi és védjegy iroda hamisításokat leleplező innovációvédelmi szoftvere hatalmas sikert aratott kaliforniai bemutatóján.


150 ország 10.000 védjegy és szabadalmi ügyvédje volt jelen San Diegoban, a Nemzetközi Védjegy Szövetség májusi kongresszusán. A kongresszus kiállításán mutatkozott be először Pintz és Társai Szabadalmi, Védjegy és Jogi Iroda Kft. hamisításokat leleplező szoftver-alkalmazása. Az iroda nem először kerül a nemzetközi figyelem középpontjába, immár Európa legnagyobb védjegyportálját, a TRADEMARK.EU portált is ők üzemeltetik. A szoftveralkalmazás is ezen a lapon érhető el, angol nyelven.

Az egyszerre több szerveren futó szoftver a világon először valós időben monitorozza a teljes internet mintegy egymilliárd weblapját, a kínai oldalakat és a Facebookot is beleértve, kutatva a hamis termékek után. Az alkalmazás abban is egyedülálló, hogy nemcsak szöveg, hanem logók figyelésére, leleplezésére is alkalmas. A szolgáltatás megrendelői védjegytulajdonosok lehetnek – bárhol a világon.

Új értesítő szolgáltatás az Ügyvédvilág portálon

Díjmentes értesítő rendszerünk
segítségével gyorsan és egyszerűen tájékozódhat
az Önt érdeklő friss cikkekről

Pintz és Társai már most elnyerték az Corporate International jogi magazin 2015-ös Év Irodája címet. Az iroda elkötelezett a hamisítás elleni küzdelemben, ezért ígéri, hogy szponzorálással egy éven belül a magyar vállalkozók számára ingyenesen elérhetővé teszik az alkalmazást a Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület útján.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.