Merényletet terveztek Macron ellen?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy francia nacionalistát őrizetbe vettek és azzal vádolják, hogy merényletet tervezett  Emmanuel Macron francia elnök ellen, a július 14-i francia nemzeti ünnepen, amikor az elnök Donald Trump amerikai elnökkel tekintette meg a katonai parádét.


A Párizs külvárosából származó, munkanélküli, 23 éves gyanúsítottat akkor fogták el, amikor egy éles Kalasnyikov típusú fegyvert próbált szerezni egy videojátékos chatszobában, amelyet jelentettek egy francia kormány által üzemeltetett terrorellenes weboldalon. A gyanúsított késsel támadt az elfogására érkező rendőrökre, a böngészési előzményei pedig a lehetséges célpontok utáni kereséssel voltak tele.

A párizsi ügyészség szerint az elkövető pszichológiailag instabil, de beszámítható.

A férfit csütörtökön tartóztatták le és szombaton meg is vádolták terrorizmus elkövetésével, valamint elrendelték a további őrizetben tartását. Az ügyészség szerint még nem teljesen világos, hogy mit tervezett, de a tervezett cselekményt nem tudta befejezni és úgy tűnik, hogy társai sem voltak. 

A sajtóforrások szerint a gyanúsított politikai állásfoglalásként akarta megölni az elnököt, valamint azt is mondta, hogy színesbőrűeket, arabokat, zsidókat és homoszexuálisokat is meg akart támadni.

A gyanúsítottat tavaly három év börtönbüntetésre ítélték, amelyet 18 hónapra felfüggesztettek, amiért a férfi rasszista gyűlöletkeltést és terrorizmus támogatását követte el, azzal, hogy Anders Behring Brevik norvég tömeggyilkost dicsőítette.

(telegraph.co.uk)

[htmlbox BDT]


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.