A jövő jogásza podcast: már nincs messze a teljes e-ügyintézés


Dr. Kósa Ferenccel az elektronikus aláírás változó szerepéről és ezzel összefüggésben az elektronikus ügyintézésről, a digitális állampolgárságról, valamint az elektronikus ingatlannyilvántartásról beszélgetünk.

Magyarországon már 2001-ben megszületett az elektronikus aláírásról szóló első törvény, 2016 óta pedig minden gazdálkodó szervezet számára kötelező az elektronikus kapcsolattartás a hatóságokkal, bíróságokkal. Ennek ellenére érzékelhető, hogy sem az állampolgárok, sem a vállalkozások, de még a hatóságok és a jogászok számára sem teljesen áttekinthető, hogy mire is használható és milyen joghatást fejt ki az elektronikus aláírás. Pedig már nincs messze a teljes e-ügyintézés – addig is használjuk jól az e-aláírást!

Felhívjuk a figyelmet, hogy beszélgetésünk rögzítése óta  a parlament elfogadta az állam működését érintő egyes törvények módosításáról szóló 2024. évi XXIX. törvényt, amely többek között az elektronikus ingatlannyilvántartás teljes bevezetését 2024. október 1-ről 2025. január 15-ére halasztja el.

Podcastunkat Spotifyon is meghallgathatja.

Kövessék a Jogászvilág oldalát és a Wolters Kluwer közösségi média felületeit, a témában hamarosan cikksorozattal, és webináriumokkal jelentkezünk!


Kapcsolódó cikkek

2024. október 16.

A digitális tér hozzáférhetősége és a neurodiverzitás

Dömötörfy Borbála korábbi cikke – mely általánosságban taglalta a jog és a neurodiverzitás viszonyát – említést tett az egyenlő esélyű hozzáféréssel összefüggésben az (EU) 2019/882. irányelvről (a továbbiakban: EAA), ami többek között a neurodivergens emberekre is kiterjesztette hatályát. Ez a cikk építeni fog az előző tartalmára, ezért érdemes lehet azt is elolvasni – bár nem feltétlen szükséges, mivel tartalma önmagában is érthető.