Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Várják a joghallgatók jelentkezését az április 6-7. között ismét megrendezendő Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyre.
Két év kihagyás után 2022. április 6-7. között ismét megrendezik a Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt a Siegler Bird&Bird Ügyvédi Iroda szervezésében, melynek védnökei közt a szakma elismert jogászait találhatjuk meg. (A Dr. Nagy László Alapítvány kuratóriuma által 2020. október 6-án közzétett tájékoztatás szerint a halasztás oka a járványügyi helyzetből fakadóan az a megfontolás volt, hogy a verseny védjegyét, kiemelkedő értékét, a személyes, nyitott, barátságos jelleget a kialakult helyzetben nagyon nehéz lett volna biztosítani – a szerk.)
Az idei versenyre is az egész országból várják a magukat megmérettetni vágyó joghallgatók jelentkezését, hogy egy magánjogi témájú érvelési feladatban vethessék össze tudásukat. A szakmai vetélkedés célja, hogy tehetséges joghallgatóknak biztosítson lehetőséget képességeik bemutatására a magas szintű jogászi érvelésben és egyben hozzájáruljon a fiatalon elhunyt zseniális ügyvéd, dr. Nagy László István emlékének megőrzéséhez. A jelentkezési határidő: 2022. március 25.
A verseny főnyereménye a Dr. Nagy László Díj és a pénzjutalom mellett szakmai gyakorlat egy nemzetközi ügyvédi irodában.
A teljes versenyfelhívás itt olvasható el.
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!