Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt emelt vádat a Somogy Megyei Főügyészség 74 ember ellen, akik egy 69 gazdasági társaságból álló céghálózattal több mint kétmilliárd vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek.
A vádhatóság szerda közleményében azt írta: a bűnszervezetet vezető kistarcsai vádlott és 14 társa cégvezetőkből, könyvelőkből, bérszámfejtőkből, ügyintézőkből és futárokból álló bűnszervezetet hozott létre azért, hogy a takarítási és vagyonőri szolgáltatást nyújtó társaságok adóterhét illegális eszközökkel minimalizálja.
A 69 gazdasági társaságot magában foglaló céghálózatban a „megrendelő” gazdasági társaságoknál foglalkoztatott munkavállalókat ténylegesen nem működő cégekbe jelentették be azért, hogy eltitkolhassák az alkalmazottak után fizetendő foglalkoztatást terhelő adókat és járulékokat. A cégháló további két szintjére a vádlottak „közvetítő” és „pénzkezelő/vagyonkezelő” cégeket szerveztek, amelyek a cégpiramis csúcsán lévő megrendelői cégeknek a munkavállalóik által végzett munkákról fiktív számlákat bocsátottak ki.
A bűnszervezet összesen 2,2 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek, egyebek mellett az áfa jogosulatlan visszaigénylésével.
A vádhatóság az eljárás során négy vádlottal kötött egyezséget, ők a megállapodás értelmében beismerő vallomást tettek és az okozott kárból mintegy 150 millió forintot megtérítettek.
Az adóhivatal pénzügyi nyomozói ezen kívül 1,5 milliárd forint összértékben foglaltak le, illetve vettek zár alá ingatlanokat, gépjárműveket és egyéb, vagyoni értékű jogokat.
A főügyészség a Budapesthez és Tolna megyéhez kötődő bűnszervezet tagjai ellen a Fővárosi Törvényszéken nyújtott be vádiratot. A bűnszervezetet irányító férfi 2021 nyarától letartóztatásban van – olvasható a közleményben.
(MTI)
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!