A jövő jogásza

2016. március 18.

Nemzetközi adatbázisok – ENSZ BT

Joghallgatóként és jogalkalmazóként elkerülhetetlen, hogy a hazai joganyag és bírói gyakorlat mellett egyre gyakrabban forduljunk nemzetközi dokumentumokhoz és esetjoghoz. Sorozatunkban most az ENSZ Biztonsági Tanácsával foglalkozunk.

2016. február 26.

Pro Jure – szegedi joghallgatók a szegedi joghallgatókért

Bár a joghallgatók magyarországi klasszikus képzési programjában eddig még nem terjedtek el széleskörűen a különböző interaktív oktatási módok, a következőkben egy ilyen jellegű szegedi kezdeményezést szeretnék bemutatni.

2016. február 22.

Jogszabályváltozások keresése

Egy jó jogász sohasem pihenhet meg igazán. Mindig tisztában kell lenni azzal, hogy milyen változások voltak a jogi környezetben. De mi van olyankor, amikor hosszabb időre, akár vizsgaidőszak, szerencsésebb esetben nyaralás miatt kiesünk a körforgásból? A jogszabályváltozások keresésével könnyedén elérhetővé válnak akár egy konkrét nap, akár egy intervallum (pl.: a nyaralás időtartama) változásai. Előre készülhetünk arra, hogy mi lesz, és teljes körűen megismerhetjük, hogy mi történt.

2016. február 18.

Nemzetközi adatbázisok – EJEB

Joghallgatóként és jogalkalmazóként elkerülhetetlen, hogy a hazai joganyag és bírói gyakorlat mellett egyre gyakrabban forduljunk nemzetközi dokumentumokhoz és esetjoghoz. Sorozatunkban az Emberi Jogok Európai Bíróságával foglalkozunk.

2016. január 21.

Jogtár tippek – Kedvencek

Évfolyamdolgozatot írsz? Esetleg szakdolgozatot vagy OTDK dolgozatot? Netán csak olyan tárgyból vizsgázol, amihez több jogszabály kell egyszerre használni, olvasni vagy tanulni? A Jogtár lehetőséget nyújt arra, hogy az általatok gyakran használt dokumentumokat nem kelljen minden alkalommal újra kikeresni!

2016. január 14.

Mi tartja meg a hallgatókat?

Van-e jövője a szakkollégiumoknak, egyáltalán, milyen pluszt adhat a hallgatóknak? Melyik módszer életképesebb: elmélyülni egy adott témában vagy elmozdulni az interdiszclipináris megközelítés felé? Ér-e valamit a munkaerőpiacon a tehetséggondozás? Minderről Feledy Botonddal, a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium rektorával beszélgettünk, aki az intézmény irányítása mellett külpolitikai szakértőként is jelen van a közéletben.

2015. december 17.

A Facebook esete az Agymanókkal

Jó hír a fél életüket a virtuális térben élőknek, hogy a Like ikon mellett további hat, érzelmeket kifejező piktogram bevezetését tervezi a Facebook. Ám miközben a világ legnagyobb közösségi oldala a kapcsolatteremtést hivatott elősegíteni, tudományos vizsgálatok szerint felerősít egy sor személyiségzavart – például a nárcizmust –, sőt az emberiség nagy részének véleményét is irányítani tudja.