A jövő jogásza

2016. január 21.

Jogtár tippek – Kedvencek

Évfolyamdolgozatot írsz? Esetleg szakdolgozatot vagy OTDK dolgozatot? Netán csak olyan tárgyból vizsgázol, amihez több jogszabály kell egyszerre használni, olvasni vagy tanulni? A Jogtár lehetőséget nyújt arra, hogy az általatok gyakran használt dokumentumokat nem kelljen minden alkalommal újra kikeresni!

2016. január 14.

Mi tartja meg a hallgatókat?

Van-e jövője a szakkollégiumoknak, egyáltalán, milyen pluszt adhat a hallgatóknak? Melyik módszer életképesebb: elmélyülni egy adott témában vagy elmozdulni az interdiszclipináris megközelítés felé? Ér-e valamit a munkaerőpiacon a tehetséggondozás? Minderről Feledy Botonddal, a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium rektorával beszélgettünk, aki az intézmény irányítása mellett külpolitikai szakértőként is jelen van a közéletben.

2015. december 17.

A Facebook esete az Agymanókkal

Jó hír a fél életüket a virtuális térben élőknek, hogy a Like ikon mellett további hat, érzelmeket kifejező piktogram bevezetését tervezi a Facebook. Ám miközben a világ legnagyobb közösségi oldala a kapcsolatteremtést hivatott elősegíteni, tudományos vizsgálatok szerint felerősít egy sor személyiségzavart – például a nárcizmust –, sőt az emberiség nagy részének véleményét is irányítani tudja.

2015. november 4.

Jogászképzés Magyarországon és USA-ban – 1. rész

Jelen cikk fókuszában a jogásszá válás folyamata áll Magyarországon és USA-ban, különös tekintettel a felvételi eljárásokra. Milyenek a felvételi rendszerek, miben különböznek ezek, illetve miben térnek el a jogi képzések?

2015. október 27.

Fiatalok Kúrián innen és túl -2. rész

Dr. Vaskuti András a büntető- és a sportbíró lélektanáról, az első fok és a Kúria közti átmenetről, a diákság szeretetéről és saját honlapjáról. Az interjú 2. része.

2015. október 26.

Fiatalok Kúrián innen és túl

Dr. Vaskuti András a büntető- és a sportbíró lélektanáról, az első fok és a Kúria közti átmenetről, a diákság szeretetéről és saját honlapjáról