Global Legal Hackathon Magyarországon


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Wolters Kluwer Kft.-t választották a Global Legal Hackathon (Globális Jogi Hacker Maraton), 2018. február 23-25. között megrendezésre kerülő világméretű esemény magyarországi házigazdájának.


2018. február 23-25. között kerül megrendezésre a Global Legal Hackathon elnevezésű globális esemény, mely a világ legnagyobb ügyvédi irodáit, vállalatait és technológiai innovátorait hozza össze.
Célja, hogy ösztönözze a technológiai megoldások gyors innovációját, előmozdítsa a jogi ágazat fejlődését, valamint hozzájáruljon a joggyakorlat és a jogi szolgáltatások egyre szorosabb kapcsolatának kialakításához. A jogi innováció iránt mind a magán, mind a közszféra területén elkötelezett Global Hackathon az esemény magyarországi házigazdájának a Wolters Kluwer Kft.-t választotta, 40 egyéb helyszíni házigazdával együtt 20 országon és 6 kontinensen átívelően.

„Lenyűgöző lesz látni, hogy ez az esemény globálisan hogyan fog működni a teljes jogi szektorból érkező érdekeltek – legyen az magán, vagy közszféra – közreműködésével. Biztosak vagyunk abban, hogy rengeteg különféle ötlet és megoldás fog születni a „hackathon hétvégén”! – mondta David Fischer, a Global Legal Hackathon társalapítója, Integra Ledger ügyvezetője.

„Izgatottan várjuk, hogy milyen ötletekkel tudnak előállni a magyar legal tech iránt érdeklődő ügyvédek, jogászok, fejlesztők ez alatt a két nap alatt, és biztosak vagyunk abban, hogy végül a nyertes New Yorkban köt ki!” – mondta Tóth Gábor, a Wolters Kluwer Kft. ügyvezetője.

A Wolters Kluwer Kft. mellett a Global Legal Hackathon további házigazdái között szerepelnek multinacionális vállalatok, világhírű egyetemek, innovatív non-profit szervezetek és kutató központok. A résztvevők – akik közül sokan első alkalommal fognak találkozni – feladata először az, hogy csapatot alakítsanak. Ezek az újonnan szerveződött csapatok olyan technológiai megoldások kigondolásával és fejlesztésével fogják tölteni a hétvégét, melyek hatással lesznek a gyakorlatra, az üzleti életre és a jogi szolgáltatások fejlődésére egyaránt – így a maga nemében a legnagyobb ilyen esemény a történelem során.

A magyarországi esemény szakmai támogatói a Szecskay Ügyvédi Iroda és az Arsboni szakmai közösség.

 

A Wolters Kluwerről

A Wolters Kluwer Kft. – a korábban CompLex Kiadó Kft. – Magyarország egyik legnagyobb jogi és adóügyi kiadója. Elektronikus és papíralapú kiadványai, szolgáltatásai mind jogi, mind adózási területen piacvezetők. Legismertebb közülük a Jogtár, amely nélkülözhetetlen munkaeszközt jelent a jogi és üzleti területeken tevékenykedő szakemberek számára. A Wolters Kluwer Kft-t tulajdonosa a hollandiai Alphen aan den Rijn székhelyű Wolters Kluwer csoport piacvezető információszolgáltató cégként 2016-ban mintegy 4,3 milliárd euró árbevétellel büszkélkedhetett, több mint 180 országban rendelkezik ügyfelekkel és 40 országban rendelkezik irodával, világszerte körülbelül 19 000 munkavállalót foglalkoztat.

 

A Global Legal Hackathonról

A Global Legal Hackathon összekapcsolja a jogi egyetemeket, ügyvédi irodákat és jogtanácsosokat, jogi technológiákat fejlesztő cégeket, közigazgatási és a jogi szektort kiszolgáló piaci szereplőket világszerte. Összehozza a legjobb gondolkodókat és gyakorlati szakembereket. Mindezt egy egységes jövőkép támogatására, a technológiai megoldások gyors fejlődésére, hogy előmozdítsák mind a jogalkotás, mind a jogalkalmazás hatékony együttműködését világszerte.

Minden terület és iparág szereplőit szeretetettel várják a Global Legal Hackathonra, beleértve az ügyvédi irodák partnereit, munkatársait, jogtanácsosokat, IT szakembereket, vállalkozókat, hallgatókat és technológiai innovátorokat a jogi szektorból és azon kívülről is.

 

A Global Legal Hackathonon való részvételről további információ a https://hackathon.wolterskluwer.hu oldalon található.

 

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. október 31.

Az EU eljárást indított a Temu ellen a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály alapján

Az Európai Bizottság eljárást indított csütörtökön a Temu ellen annak megállapítására, hogy a kínai online kereskedelmi óriásvállalat megsértette-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabályt az illegális termékek értékesítésével, a szolgáltatás esetleges függőséget okozó kialakításával, a felhasználók számára vásárlások ajánlására használt rendszereivel, valamint az adatokhoz való hozzáféréssel kapcsolatos területeken.Az uniós bizottság közleménye szerint a vizsgálat a Temu által szeptember végén benyújtott kockázatértékelési jelentés alapján indult, és arra összpontosít, hogy a vállalat rendszerei arra szolgálnak-e, hogy korlátozzák a nem megfelelő termékek értékesítését az Európai Unióban.

2024. október 30.

Mit tehet a munkavállaló, ha elfogyott az éves fizetett szabadsága?

Év vége közeledtével felmerül a kérdés, pontosan mi történik, ha valakinek elfogy az éves szabadságkerete. Az éves fizetett szabadság a munka világában alapvető jog, amelyet minden munkavállaló igénybe vehet. A szabadság kiadása mindig a munkáltató felelőssége és kötelezettsége, ennek ütemezése során számos jogszabályi előírást kell figyelembe vennie.