Bejegyzések legaltech címkével

Nyelvi modellek és AI alkalmazások a jogi munkában I. rész
2024. szeptember 4. Szakma

Nyelvi modellek és AI alkalmazások a jogi munkában I. rész

A különböző generatív mesterséges intelligencia alkalmazások bevezetése a jogi munkavégzési folyamatok támogatásába jelentős változásokat hozhat a jogászok életében. Ennek a cikksorozatnak ezért az a célja, hogy bemutassa, milyen újításokat jelentenek a nyelvi modellekre épülő megoldások a korábbi módszerekhez képest, milyen feladatokban képesek támogatni a jogászi munkavégzést, milyen korlátai vannak jelenleg az elterjedésüknek, valamint milyen különböző jogi, etikai, társadalmi kihívásokat hoznak létre. Ez a cikksorozat első része, amelyben azt járom körül, hogy miben jelentenek újítást az olyan nyelvi modellekre épülő megoldások, mint a ChatGPT, a Gemini és a Claude a korábbi mesterséges intelligencia alkalmazásokhoz képest.

2024. augusztus 16. Napi

Az Európai Bizottság tájékoztatást kér a Metától, egy dezinformáció kiszűrését szolgáló szoftver eltávolításáról

Az Európai Bizottság tájékoztatást kért pénteken a Metától arról, hogy milyen intézkedéseket hoz a cég az átláthatóság érdekében, miután a közösségi platformokat üzemeltető amerikai óriásvállalat megszüntette a Facebookon és az Instagramon egy, a dezinformáció kiszűrését szolgáló szoftver, a CrowdTangle elérhetőségét.

Nem minden arany, ami fénylik – kompromisszumok a „kis” és a nagy nyelvi modellek között
2024. augusztus 15. A jövő jogásza

Nem minden arany, ami fénylik – kompromisszumok a „kis” és a nagy nyelvi modellek között

A mesterséges intelligencia gyorsan fejlődő területén a nagyméretű nyelvi modellek (LLM) és a kisebb mesterséges intelligencia modellek gyakorlati hasznossága közötti vita kimenetele jelentős következményekkel járhat a vállalkozások, és egyes iparágak számára. Mai írásunkban azt vizsgáljuk, hogy a kisebb mesterséges intelligencia-modellek jelenleg rendelkeznek-e gyakorlati előnyökkel nagyobb társaikkal szemben az ipari alkalmazás szempontjából. E tekintetben fontos a bekerülési költségek ismerete, a megbízhatóság, valamint a kisebb modellek testre szabhatósága az adott üzleti igényekhez és adatokhoz.

2024. augusztus 13. A jövő jogásza

Szabályozási adok-kapok Az Apple, a ByteDance és a Digital Markets Act

A Digital Markets Act (DMA) uniós rendelet a belső piacon a törvény erejével szabályozza a digitális piacokat. A DMA szemlélete az aszimmetrikus versenyszabályozás, a legnagyobb szereplők kijelölésével és megregulázásával próbál felszámolni egyes, a digitális piacokra jellemző, speciális piaci kudarcokat. A DMA-t a versenyjogi beavatkozás vélt elégtelensége és a techóriások piacainak szabályozatlansága hívta életre. A DMA célja ezen piacok támadhatóvá és tisztességessé tétele.