Egy asztalnál Bálint Andrással és Jordán Tamással
Mintha együtt ülnénk a Rózsavölgyi Szalon kávéházi asztalánál a két színészóriással, úgy telik el másfél óra, ahogy hallgatjuk őket a mindennapokról, a művészetről – az életről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Forgács Gyulát ötvenedik születésnapján nem mindennapi ajándékkal lepték meg barátai. Kapott is meg nem is, az ajándék az övé is meg nem is: egy szék az Operaház nézőterének első sorában.
Az üzletember CD és DVD forgalmazással foglalkozik, nagykereskedésében komolyzenei- és operafelvételek, filmek is szép számmal megtalálhatók. Számára az opera szerelem. Járja a külföldi színházakat, Európa majd’ minden operaházának volt már vendége, a Veronai Arénában is járt.
Forgács Gyula:
“Igazán örültem a széknek, mert nagyon szeretem – és barátaim gesztusában az is benne van, hogy most már támogatom is – a Magyar Állami Operaházat. A rendszeres nézői támogatásra, a jegy megvásárlása és az állami támogatás mellett szükség is van. A Házat rendszeresen látogató üzletemberként úgy vélem, hogy manapság, állami támogatásból már nemigen él meg egy operaház. Úgy tudom, a látogatottsággal szerencsére nincs baj, lassacskán a civil közönség is kedvet kap az adományozáshoz. Véleményem szerint azonban lehetnének drágábbak a jegyek, legalábbis egyes időszakban, egyes előadásokra feltétlenül.”
A széktulajdonos üzletember nemzetközi tapasztalatokkal bíró operarajongóként úgy látja, a mai világban nagyon nehéz nem látni a pénzügyi háttér és a produkció világos viszonyait. Itthon érezhető, hogy kisebb költségvetésből készülnek a produkciók. Szerinte, egy átlag bécsi előadás olyan, amilyet itthon egy évadban egyszer sem engedhetünk meg magunknak.
“Ugyanakkor persze itt is vannak zseniális előadások, s vannak káprázatosan szép díszleteink; a Bohémélet például ma is megállná a helyét szerte a világban.
És hogy a jegyek áráról is beszéljünk, ne menjünk messzebbre, Bécsben például sokkal drágábbak a jegyek, mégis mindig teltház van. Itthon szinte lehetetlenség jegyet szerezni az első sorokba, ezért gondolom, hogy a vezetés bátran differenciálhatná a jegyárakat, drágábban is vevők volnánk rá.”
Forgács Gyula a konzervatív rendezések híve. Ha egy művet le akarnak porolni, az számára olyan, mintha egy Van Gogh képet porolna le valaki, és belepingálna, mert idejét múlt. Verdit, Puccinit, s általában a romantikus operákat kedveli, s ezekben szívesen hallgatja a fiatal operaénekes generáció képviselőit is. Személyes nemzetközi tapasztalatai szerint rendkívül sok a tehetséges hazai énekművész. Ha csak világnagyságokra volna kíváncsi, akkor saját DVD-gyűjteményét nézné. Ennél többet ér számára az Operaház első sorában ülni.
Forgács Gyula szívből reméli, hogy gyakran lesz alkalma jegyet váltani “saját” székére. “Elöl szeretek ülni, mert tapasztalatom: itthon még mindig hiányos a kulturált operahallgatási viselkedés. Gyakran sugdosnak egymásnak a nézők, az éppen aktuális színpadi eseményt kommentálva, az első sorban legalább elölről nem érkeznek zavaró hangok.”
Az Operaház első széktulajdonosa büszke arra, hogy széke van a Dalszínház első sorában. Szerinte egy operabarátnak elképzelni sem lehetne jobb ajándékot.
(X)
Az Operaház széktámogatói programjáról további információt Tóth László fundmanagertől kaphat: 472-1196 vagy tothlaszlo@opera.hu.
Mintha együtt ülnénk a Rózsavölgyi Szalon kávéházi asztalánál a két színészóriással, úgy telik el másfél óra, ahogy hallgatjuk őket a mindennapokról, a művészetről – az életről.
A gyakorlatban még mindig kevesen tudják, milyen következményekkel jár másokról fotót készíteni vagy megosztani azt az interneten. Általános vélemény, hogy a saját magunk által készített fotóval azt csinálunk, amit akarunk. Ez azonban nem is lehetne messzebb az igazságtól – mondja a szakértő, aki szerint a felnőtteket és a gyerekeket egyaránt edukálni szükséges a fényképekhez fűződő jogaikról és kötelességeikről.
Letartóztatott a Kecskeméti Járásbíróság két férfit, akik bordélyházat üzemeltetettek Münchenben és Kecskeméten. A gyanúsítottakat a magyar és a német hatóságok együttműködésének köszönhetően fogták el – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) hétfőn a rendőrség honlapján.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!