A GVH is vizsgálta a Meta tranzakcióját


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az uniós összefonódás-bejelentéseknél is figyelemmel kíséri a belföldi piacra gyakorolt hatásokat, ahogy az más tagállamoknál is tapasztalható.

Nemrég az Európai Bizottság a tagállami hatóságok egyetértésével hagyta jóvá, hogy a Facebook, a WhatsApp, az Instagram és a Messenger anyavállalata, a Meta irányítást szerezzen a Kustomer felett. Az óriáscégnek azért van szüksége az ügyfélkapcsolat-kezelő szoftvercégre, mert kommunikációs csatornákat és ügyfélkapcsolati információkat akar egy felületre integrálni.

Az eljárás során a tagállami hatóságok a Tanácsadó Bizottságon keresztül működnek közre, és szavaztak az uniós döntéstervezetéről. Az összefonódás piaci versenyhatásait részletesen megvizsgálták, majd az Európai Bizottság feltételekhez kötve jóváhagyta a tranzakciót. Más versenyhatóságokkal együtt a GVH is a Meta kötelezettségvállalására tekintettel fogadta el a tranzakciót – olvasható a versenyhivatal közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

Hivatali visszaélésért ítélték el a zalai jegyzőt

Hivatali visszaélés és költségvetési csalás bűntettében mondta ki – nem jogerősen – bűnösnek a Zalaegerszegi Törvényszék azt a zalai jegyzőt, aki a 2022-es választások idején „visszaforgatott” magának némi pénzt – olvasható a birosag.hu-n.

2024. június 27.

A mesterséges intelligencia emberközpontú korszakának küszöbén állunk

Lehetnek-e a mesterséges intelligenciának jogai? Hogyan lehet emberközpontúan szabályozni a technológia használatát? Ki a felelős azért, hogy a mesterséges intelligencia milyen döntéseket hoz? Mit kell tudni a technológia emberi jogi és ipari vonatkozásairól? Az ELTE tudományos-ismeretterjesztő videósorozatának legújabb részében Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese tárja fel az MI jogi aspektusait.