Hogyan védhetőek ki az internetes piacterek átverései?
A Facebook Marketplace felhasználói közül minden hatodik felhasználót csaptak már be – derül ki az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat szállító ESET elemzéséből.
A Facebook Marketplace felhasználói közül minden hatodik felhasználót csaptak már be – derül ki az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldásokat szállító ESET elemzéséből.
Az ír adatvédelmi hatóság (DPC) kedden 17 millió eurós pénzbírságot szabott ki a Meta Platforms Ireland Limited-re, mert 2018-ban a közösségimédia-cég több mint 30 millió Facebook-felhasználóját érintett egy adatvédelmi incidens.
Az online hirdetési szolgáltatások értékesítésére vonatkozó Jedi Blue kódnevű megállapodással az óriáscégek egymást segíthették a konkurencia kárára.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az uniós összefonódás-bejelentéseknél is figyelemmel kíséri a belföldi piacra gyakorolt hatásokat, ahogy az más tagállamoknál is tapasztalható.
A tervek szerint a változásokkal a felhasználók beleszólhatnak majd, abba, hogy az internetes óriáscégek milyen módszerekkel érik el őket. És könnyebb lesz az illegális tartalmak eltávolítása is. Azonban sokak szerint veszélyezteti a szólásszabadságot a tervezet.
A francia adatvédelmi hatóság összesen 210 millió euróra bírságolta a Google-t és a Facebookot, amiért akadályozták a felhasználókat az online tevékenységeik nyomon követésének korlátozásában.
Brit és amerikai ügyvédek azért perelnék a közösségi médiacéget, mert nem lépett fel az oldalán terjedő gyűlöletbeszéd ellen, amely később fizikai erőszakba torkollott.
Az adanai oktatási minisztérium elbocsátotta egyik alkalmazottját amiért a Facebookon különböző cikkeket „lájkolt”. A török hatóságok úgy ítélték meg, hogy a bejegyzések alkalmasak a munkahelyi béke és nyugalom megzavarására, mivel azokban szexuális erőszakról, valamint politikai vezetők és pártok elleni propagandáról lehetett olvasni. Az EJEB ugyanakkor megállapította, hogy a közösségi médiában a „tetszik” gomb használata a véleménynyilvánítás szabadságának gyakorlása, annak egyik általános és népszerű online formája, ami lehetővé teszi az emberek számára, hogy kifejezzék érdeklődésüket egyes tartalmak iránt.
A Facebook eltávolította az etióp miniszterelnök bejegyzését, amely „erőszakra felbujtásáról és annak támogatásáról” szólt, miközben a diplomaták törekednek a tűzszünetre az országban egy éve tartó polgárháborúban.
Miközben az algoritmusok átláthatatlansága terepet ad a diszkriminációnak, sértheti a magánélethez és a tulajdonhoz való jogot, a közösségi média térnyerésével – a bíróságok helyett – piaci szereplők döntenek arról, hogy az egyik emberi jog védelmét egy másik elé helyezik. A jognak az üzleti szereplők megregulázása helyett azonban inkább rugalmasan kellene hozzáállnia a technológiához, különben nem lesznek eszközei sem a lekövetésére.