A kamarai jogtanácsosok által fizetendő díjról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány honlapján közzétették az igazságügyi miniszter rendelettervezetét, amelyben a kamarai jogtanácsosok és jogi előadók által fizetendő kamarai regisztrációs díjról.


A rendelet meghatározza, hogy a jogi előadóknak és a jogtanácsosoknak kamarai regisztrációs díjat kell fizetniük a területi ügyvédi kamarába való felvételi kérelem elbírálásáért.

A jogszabálytervezet a jogtanácsosok számára várhatóan 80.000 Ft-os, a jogi előadók számára pedig 40.000 Ft-os regisztrációs díjat kell majd fizetniük.

A területi kamarák a kérelem beérkezését követően ügyazonosítót állítanak ki, a kérelmezőknek a díjat a területi kamarák honlapján közétett számlaszámra, a megküldött ügyazonosítónak a közlemény rovatban történő megjelölésével 3 munkanapon belül, átutalással kell teljesíteniük.

A területi kamarák által beszedett regisztrációs díjak a saját bevételüket fogják képezni.

A jogszabálytervezet az eljárás során felmerülő eljárási és jogorvoslati költségekre az Illetéktörvény rendelkezéseinek alkalmazását írja elő. A jogszabály alapján a regisztrációs díj akkor sem jár vissza, ha a területi kamara elutasítja a kérelmet.

A rendelet várhatóak 2017. október 1-jén lép hatályba  és 2018. július 1. napjáig lesz hatályos.

(kormany.hu)

[htmlbox jogtar_kepzes]

Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.

2024. május 17.

A mesterséges intelligencia jelenlegi állása és jövőbeli hatásai

Az AI Index világszerte elismert mint az egyik legmegbízhatóbb és legtekintélyesebb forrás, amelyet a mesterséges intelligencia fejlesztésének nyomon követésére alapítottak – a Stanfordi Egyetem Emberközpontú Mesterséges Intelligencia Intézete (HAI) gondozásában 2024. április 15-én megjelent hetedik jelentése a 2023-as adatok és trendek alapján.

2024. május 16.

Az Európai Unió Bírósága rést ütött az adóeljárási szabályainkon

Az Európai Unió Bírósága által 2024. május 16-án meghozott döntés (C-746/22) szerint ellentétes az Unió jogával az a magyar szabály, amely nem engedi meg a külföldi adózóknak az áfa-visszatérítési eljárásokban, hogy irataikat akár a másodfokú (fellebbezési) eljárásban is beadhassák. Ez ugyanakkor nem csupán a külföldiek áfa-visszatérítésére lehet hatással, de bármely olyan áfa-ügyben is felhasználható, ahol az adóhatóság megtagadta a fellebbezés során benyújtott tények, bizonyítékok értékelését. Az ügy legfontosabb tanulságait a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértőivel szedtük össze.