A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa „doctor honoris causa” címet adományozott Tilesch Györgynek


Március 15-e alkalmából Ünnepi Szenátusi Ülését tartott a Pécsi Tudományegyetem a Dr. Halasy-Nagy József Aulában. Az ünnepségen PhD, DLA és habilitált doktori oklevelek átadására, címzetes egyetemi tanári, professor emeritus és díszdoktori címek adományozására került sor. A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa „doctor honoris causa” címet adományozott Tilesch Györgynek, az Állam- és Jogtudományi Kar professzorának.

Úgy gondolom, ha visszatekintünk az egyetem fennállásának 100 éves történetére, megállapíthatjuk, hogy mindig voltak társadalmi kihívások, változások, voltak olyan külső kihívások, melyekre nem lehetett ráhatásunk, ugyanakkor azt kell mondjam, egyetemünk sok tekintetben most van 100 éves történetének egyik legjobb helyzetében. A kihívás most az számunkra, hogy az infrastrukturális és technikai megújulás, az oktatás finanszírozásának javulása adta lehetőségekkel a lehető legjobban tudjunk élni” – mondta köszöntőjében köszöntőjében dr. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem rektora, aki külön köszöntötte a kitüntetetteket.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa „doctor honoris causa” címet adományozott Tilesch Györgynek, az Állam- és Jogtudományi Kar professzorának, a PHI Institute alapítójának, a nemzetközi innovációs és a mesterséges intelligencia szakértőjének, aki 2020-ban tagja lett annak az amerikai MI Etikai bizottságnak, amely az első vonatkozó szabályozási javaslatot munkálta ki az amerikai Fehér Háznak. A PHI missziója szerint a mesterséges intelligenciát az embert és az emberiséget segítő kiterjesztett intelligenciává kell transzformálni és széleskörű, aktív összefogással ezen az úton kell tartani.

forrás: Pécsi Tudományegyetem

A kitüntettek névsora az egyetem hivatalos közleményében olvasható.

Korábbi interjúnkban dr. Megyeri Andrea a Wolters Kluwer Hungary innovációs és tartalomfejlesztési igazgatója beszélgetett dr. Tilesch György mesterséges intelligencia szakértővel, a PHI INSTITUTE for Augmented Intelligence elnökével, a mesterséges intelligencia jogi szakmára gyakorolt hatásáról. dr. Tilesch György a VI. Wolterskluwer Jogászdíj Gála nyitóbeszélgetésén is felvázolta a jogi technológia alkalmazhatóságát a joggyakorlatban.

Ezt témát érintette dr. Tilesch György podcastunkban is, ahol a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségekről, a szabályozási nehézségekről, az etikus AI-ról, a technológia várható fejlődési irányáról is beszélt.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Aláírták a négyoldalú megállapodást az igazságügyi reformhoz kapcsolt béremelésről

A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet. 

2024. november 22.

Feltárták a szervezett bűnözés trendjeit

A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.