Anya és lánya „békesüti” után akart gyilkolni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Anyát és lányát ítélte három és fél év fegyházbüntetésre emberölési kísérlet miatt kedden a Pécsi Ítélőtábla, miután ketten 2018 szeptemberében együtt próbálták megölni a nő korábbi férjét, a lány apját.

A Pécsi Ítélőtábla a határozattal helybenhagyta a Szekszárdi Törvényszék februárban meghozott ítéletét, amelynek értelmében a vádlottak a büntetésük felének kitöltése után bocsáthatók feltételes szabadságra.

A vádirat szerint az elkövetéskor 19 éves szekszárdi lány huzamosabb ideje rossz viszonyban volt apjával, ezért édesanyjával – a sértett volt házastársával – elhatározták, hogy megölik a férfit.

A sértetett meghívták magukhoz „békesütire”. Megkérték, hogy csukja be a szemét, majd volt felesége mögé lépett, és kezével is eltakarta a szemét. Ezt követően a lány egy konyhakéssel szemből torkon szúrta az apját, majd a védekezni próbáló férfi szemébe darázsirtó spray-t fújt.

A férfinak sikerült kimenekülnie a házból, de menekülés közben korábbi felesége egy gumifejű kalapáccsal többször fejbe ütötte. A férfi elfutott, de volt felesége gépkocsival utolérte, és nagyjából 30-35 kilométer per órás sebességgel elütötte.

Az ítélet jogerős – tudatta az ítélőtábla közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 22.

Módosult az ESG törvény

A magyar ESG törvény egyik fő célja, hogy olyan egyablakos beszámolói rendszert alakítson ki, ahol a magyar cégeknek nem „kismillió”, hanem csak egy kérdőívet kelljen kitölteniük az ügyfélkapun keresztül, amit aztán mindenhol, mindenkivel el tudnak fogadtatni.

2024. április 22.

Hatályba lép az interoperábilis Európáról szóló jogszabály

„Az Interoperábilis Európáról szóló jogszabály, amely áprilisban hatályba lépett, megkönnyíti a határokon átnyúló adatcserét és felgyorsítja a közszféra digitális átalakulását. A jogszabály elengedhetetlen az EU digitális évtizede célkitűzéseinek eléréséhez, például ahhoz, hogy 2030-ra a kulcsfontosságú közszolgáltatások 100%-a online elérhető legyen. Az interoperabilitás a működő digitális egységes piac központi eleme, és hozzájárul a közpolitikák digitális jellemzőinek hatékonyabb végrehajtásához, az igazságszolgáltatástól az egészségügyig és a közlekedésig.