Anya és lánya „békesüti” után akart gyilkolni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Anyát és lányát ítélte három és fél év fegyházbüntetésre emberölési kísérlet miatt kedden a Pécsi Ítélőtábla, miután ketten 2018 szeptemberében együtt próbálták megölni a nő korábbi férjét, a lány apját.

A Pécsi Ítélőtábla a határozattal helybenhagyta a Szekszárdi Törvényszék februárban meghozott ítéletét, amelynek értelmében a vádlottak a büntetésük felének kitöltése után bocsáthatók feltételes szabadságra.

A vádirat szerint az elkövetéskor 19 éves szekszárdi lány huzamosabb ideje rossz viszonyban volt apjával, ezért édesanyjával – a sértett volt házastársával – elhatározták, hogy megölik a férfit.

A sértetett meghívták magukhoz „békesütire”. Megkérték, hogy csukja be a szemét, majd volt felesége mögé lépett, és kezével is eltakarta a szemét. Ezt követően a lány egy konyhakéssel szemből torkon szúrta az apját, majd a védekezni próbáló férfi szemébe darázsirtó spray-t fújt.

A férfinak sikerült kimenekülnie a házból, de menekülés közben korábbi felesége egy gumifejű kalapáccsal többször fejbe ütötte. A férfi elfutott, de volt felesége gépkocsival utolérte, és nagyjából 30-35 kilométer per órás sebességgel elütötte.

Az ítélet jogerős – tudatta az ítélőtábla közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.