Az emberi jogok helyzete Szaúd-Arábiában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Brit jogászok jelentést készítettek a Szaúd-Arábiában a közelmúltban történ emberi jogsértésekről és kezdeményezték, hogy függesszék fel a szaúdiak tagságát az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában.


A brit jogászok arra hivatkoztak, hogy tavaly szeptemberben több mint 60 embert tartóztattak le Szaúd-Arábiában koholt vádak alapján.

A letartóztatott személyek közül sokan emberi jogi vagy politkai aktivisták, akik nem értenek egyet Szaúd-Arábia politikájával.

A jogászok által készített jelentés szerint Szaúd-Arábia megsértette az Arab Emberi Jogi Egyezményt, a Kínzás Elleni Egyezményt, illetve a nemzetközi jogon alapuló Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát is. 

A jogászok az általuk feltártak alapján kezdeményezték, hogy az ENSZ lépjen fel a letartóztatottak szabadon engedése érdekében, állapítsa meg, hogy az ország megsértette az emberi jogokat, ismételten szólítsa fel Szaúd-Arábiát, hogy alkalmazza a Polgári és Politkai Jogok Nemzetközi Egyezségokmányáz, illetve vigye az ügyet az ENSZ közgyűlése elé, mivel az ország folyamatosan megsérti az emberi jogokat. 

(jurist.org)  

[htmlbox gyulekezesi_komm]

Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.