Az ügyvédeket is pótolhatja a mesterséges intelligencia?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kifejlesztett chatrobot különféle bírságokat segít elkerülni, illetve megfogalmazza helyettük a hivatalos leveleket is.


Az ügyvédi költségek jellemzően nem olcsók az USA-ban sem, ezért sokan inkább kifizetik a büntetést ahelyett, hogy fizetnének a jogi segítségért. A chatrobotot Joshua Browder, a Stanford Egyetem tanulója fejlesztette ki, aki a jogi segítséghez való olcsóbb hozzáférést tartotta szem előtt.

Browder chatbotját az első mesterséges intelligencia vezérelte ügyvédjének tekinti. A DoNotPay szolgáltatás lényege hogy jogi tanácsadást nyújt, olyan esetekben mint a gyorshajtás, a parkolási bírság, részletfizetés, vagy a kártérítés (stb.). A chatrobot eddig nagyjából 375 ezer esetben segített az elmúlt két év során, New York, Seattle és az Egyesült Királyság területén.

Mostantól bárki ingyenesen igénybe veheti a DoNotPay kínálta szolgáltatásokat az Egyesült Államokban, ehhez csak fel kell keresni az oldalt, kiválasztani a megfelelő kategóriát, megválaszolni néhány fontos kérdést a robotnak, amely ezt követően legenerálja a beadandó dokumentumot. A chatbot nemcsak ismeri a törvényeket, de idézi vagy hivatkozza is ezeket a szükséges esetben. Az IP cím alapján azt is tudja, milyen helyi szabályozások vannak érvényben.

(itcafe.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.