Banki alkalmazott sikkasztott a bankjegykiadó automatákból


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Sikkasztás miatt emelt vádat a Keszthelyi Járási Ügyészség egy nő ellen, aki banki alkalmazottként a munkaadója keszthelyi és zalaegerszegi fiókjának bankautomatáiból, azok feltöltése során összesen több mint hárommillió forintot tulajdonított el.

Pirger Csaba, a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a 49 éves nő 2018 júliusa és 2019 októbere között ügyfélreferensként dolgozott egy bank keszthelyi, majd zalaegerszegi fiókjában. Mindkét helyen a feladatai közé tartozott, hogy a készpénzkiadó automaták bankjeggyel való feltöltése és ürítése után a pénzmozgást könyvelje a banki rendszerben.

Az asszony a keszthelyi bankfiókban az ATM kiürítése és feltöltése során több alkalommal is készpénzt vett ki, amit úgy könyvelt le, hogy az automatából kivett összeget kevesebbnek tüntette fel a banki rendszerben. Miután átkerült a pénzintézet zalaegerszegi fiókjába, ott fiktív könyvelésekkel azt a látszatot keltette, mintha feltöltötte volna az automatát, a pénztárában így többletként jelentkező összegeket azonban sorra kivette.

A nő a két bankfiókban összesen több mint hárommillió forintot tulajdonított el.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.