Barterező rendőröket vádolnak korrupcióval


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hajdú-Bihar megyében egy gazda bálát szállított illegálisan, ami közben a járőrök másfelé néztek, cserébe a gazda teherautóját használta az egyik rendőr – az ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki őket.

A mezőgazdasági vállalkozó márciusban azzal kereste meg rendőr ismerősét, hogy teherautójával a közlekedési szabályok megsértésével – a jármű leengedett oldalfalaival – nagy mennyiségű körbálát akar a tanyájára szállítani. A férfi azt kérte a rendőrtől, intézze el, hogy a rendőrjárőrök ne ellenőrizzék, ne büntessék meg szabálysértés miatt. A rendőr cserébe azt kérte, hogy a férfi teherautójával tíz köbméter földet fuvarozhasson.

A rendőr a szállítás előtt felhívta a szolgálatot ellátó járőröket, hogy ne ellenőrizzék a járművet, majd értesítette a vállalkozót, hogy indulhat. A rendőr a teherautót másnap használta a föld szállítására.

A három rendőr és a vállalkozó ellen a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárás. A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség munkatársai a megyei rendőr-főkapitánysággal együttműködve pénteken több helyszínen is megjelentek, majd kihallgatták a gyanúsítottakat. A nyomozást hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmény miatt folytatják – közölte a központi nyomozó főügyész, Keresztes Imre.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.