Csalással gyanúsítanak egy ügyvédet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vádirat szerint egy zalai ügyvéd 2,7 millió forinttal csapta be a gondnokságára bízott asszonyt.


Összesen csaknem hárommillió forintot emelt le egy zalai ügyvéd a gondnokságára bízott asszony bankszámlájáról, a pénz elköltését hamis számlákkal próbálta igazolni – közölte az ügyvéd és társa elleni vádemelésről a Zala Megyei Főügyészség szóvivője.

Pirger Csaba a vádiratban foglaltakról elmondta: az ügyvédet 2005-ben rendelte ki a zalalövői gyámhivatal egy asszony zárgondnokának. A férfi 2012-ig látta el az ez idő alatt bíróság által korlátozó gondokság alá is helyezett asszony képviseletét.

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

A vád szerint az ügyvéd megtévesztette a gyámhivatalt azzal, hogy a gondjaira bízott asszony ingatlanjának karbantartására, szereléseire hivatkozva jelentős összegeket vett fel a nő számlájáról, de csak töredékét költötte el valójában a házra. A jogász alkalmanként százezer forintokat vett fel különböző teendőkre hivatkozva, s a munkák elvégzését az ügyben másodrendű vádlottként szereplő asszony által készített fiktív számlákkal próbálta igazolni.

A gondokság alatt álló asszonyt az évek során 2,7 millió forint kár érte. 

Az ügyvéd ellen a Zalaegerszegi Járási és Nyomozó Ügyészség folytatólagosan elkövetett csalás, valamint hamis magánokirat felhasználása, a hamis számlákat kibocsátó társa ellen pedig ugyancsak hamis magánokirat felhasználása miatt emelt vádat.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.