Csökkenhetnek az eljárási díjak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagyjából 10-12 milliárd forint értékben csökkentené a kormány a különböző eljárási díjakat, illetékeket – mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában.


Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön sajtótájékoztatón – a szerdai kormányülésről beszámolva – elmondta: a kormányhivatalok kapták feladatul annak megszervezését, hogy a lakosság dönthessen arról, mely eljárási díjak csökkenjenek jövőre.

Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatornán kifejtette, aki dolgozott az önkormányzati világban, tudja, hogy sok olyan eljárási díj maradt a rendszerben, amelyek manapság a hivatalok működési költségeiben már benne vannak. Ezért a kormány azt kéri a kormányhivataloktól, illetve a velük napi kapcsolatban lévő állampolgároktól: tegyenek javaslatot arra, hogy – mintegy 10-12 milliárd forint értékben – mely eljárási díjakat, illetékeket lehetne csökkenteni vagy eltörölni.

Ügyvédvilág Kutatás

Az Ügyvédvilág szerkesztősége minőségfejlesztési céllal összeállított egy  kérdőívet, melynek kitöltése mindössze néhány percet vesz igénybe.
A kitöltők számára hozzáférhetővé tesszük A Polgári Törvénykönyv – A Ptké.-vel és az irányadó elvi iránymutatásokkal egységes szerkezetben című e-könyvet.
Kérjük, segítse munkánkat a kérdések megválaszolásával.

A kérdőívet ide kattintva éri el »

Azzal kapcsolatban, hogy a háziorvosok jövőre mentesülhetnek az iparűzési adó alól, Kovács Zoltán elmondta: ez a döntés egy másfél éve elkezdődött folyamat része, amelynek nyomán megerősítik az egészségügyi alapellátást. Mint kiemelte, ha jól működik a háziorvosi rendszer, az nagyban segíti a kormány azon célkitűzését, hogy a ciklus végére egy-két évvel növekedjen a magyarok várható élettartama.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.