Darkweben rendelt drogot egy mosonmagyaróvári férfi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelemmel vádol egy férfit, aki a darkweben rendszeresen rendelt kábítószert, amiért bitcoinnal fizetett.

A vádirati szerint a 22 éves mosonmagyaróvári férfi ebben az évben nyolc alkalommal rendelt kábítószert a darkweben. Három megrendelés sikertelen volt, mert egyszer nem fizetett a megrendelésért, kétszer pedig a külföldről érkező szállítmányhoz belföldi postaszolgáltatást választott. Ötször azonban hozzájutott a kábítószerekhez, amikért bitcoinnal fizetett.

Az összesen 200 g amfetamin paszta, a 350 db MDMA tabletta, a 10 g MDMA kristály és az 5 db LSD bélyeg a férfi lakóhelyére megérkezett. A kábítószerek hatóanyag tartalma meghaladja a jelentős mennyiség alsó határát, annak 291.9 %-a.

A vádlott terhére rótt bűncselekmény öt évtől húsz évig vagy életfogytig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, amelyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni az ügyben – olvasható a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség közleményében.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.