Chile miniszterelnöke egy olyan törvényjavaslatot terjesztett az ország törvényhozása elé, amely lehetővé teszi az azonos neműek számára a házasságkötést és a gyermekek örökbefogadását.
A miniszterelnök szerint mesterségesen nem korlátozhatják az emberek érzelmeit és alapvető jogait pusztán a nemük alapján.
A Washington Post is foglalkozott az üggyel, ahol az újságírók úgy vélték, hogy a törvényjavaslatot már nem fogják elfogadni a márciusban esedékes választásokig, de kiemelték, hogy egy alapvetően konzervatív berendezkedésű országban nagy jelentőséggel bír egy ilyen javaslat.
Az azonos neműek házasságának lehetővé tétele nemzetközi tendenciává vált az elmúlt időben. Többek között hasonló szabályozást vezetett be Málta, az Egyesült Királyság Legfelsőbb Bírósága megállapította, hogy az azonos nemű párokra is ugyanolyan nyugdíjszabályok vonatkoznak, az új-zélandi parlament nyilvánosan kért bocsánatot azoktól, akiket homoszexualitásuk miatt korábban büntetőeljárás alá vontak, Egy kínai bíróság nyilvános bocsánatkérésre kötelezett egy mentális betegeket kezelő intézményt, mert kezeléssel akartak valakit kigyógyítani a homoszexualitásból.
Azonban még mindig sok országban üldözik a saját nemükhöz vonzódókat. Nigériában például büntetőeljárás alá vontak 53 férfit, mert egy meleg pár esküvőjén vettek részt, amellyel megsértették a gyülekezési törvényt és az azonos neműek házasságát tiltó jogszabályt is. Csecsenföldön sem sokkal jobb a helyzet. A Human Rights Watch civil szervezet az ENSZ emberi jogi főképviselőjének vizsgálatát sürgette, mert olyan bejelentések érkeztek hozzájuk, hogy Csecsenföldön üldözik a saját nemükhöz vonzódó embereket.
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]
Kapcsolódó cikkek:
A Szólásszabadság Tanácsa őrködne a közösségi média felett Lengyelországban
2021. január 15.
Az internetes közösségi fiókok letiltását megnehezítő törvénytervezetet mutatott be pénteken a lengyel igazságügyi tárca.
Két védő kizárásáról döntöttek a Human Operator Zrt. ügyében
2021. január 15.
Két védő kizárásáról döntött a Szegedi Ítélőtábla a Kecskeméti Törvényszék elsőfokú végzését helybenhagyva a Human Operator Zrt.-hez kapcsolódó bűnszervezet ügyében, és elutasították a per áttételét kérő indítványt.
Fontos változások a büntetőeljárásokat érintő szabályokban
2021. január 15.
2021. január 1-jei hatállyal módosultak a büntetőeljárásokat érintő szabályok.
100 milliós GVH-bírság egy sportélelmiszereket forgalmazó cégnek
2021. január 15.

A Gazdasági Versenyhivatal megállapította, hogy forgalmazója fiktív leárazással és valótlan, vásárlásra sürgető üzenetekkel hirdette honlapján a MyProtein termékeket. A hatóság 100 millió forintos bírságot rótt ki az angol cégre.
A kikölcsönzés megszűnésével a munkaviszony is megszüntethető
2021. január 15.

A kikölcsönzés megszüntetése, mint a munkáltató működésével összefüggő indok esetén nem vizsgálható a döntés célszerűsége és megalapozottsága, csupán az, hogy a hivatkozott indok objektíve igazolható-e.