Együttműködést kötött az NMHH és a HÉT


Együttműködési keretmegállapodást kötött a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács (HÉT) – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága pénteken

Azt írták, hogy a két szervezet a folyamatos tudományos és szakmai konzultációk mellett – többek között – a fogyasztói tudatosság erősítését tűzte célul.

Koltay András, az NMHH elnöke a megállapodás kapcsán hangsúlyozta: a hatóság számára kiemelt jelentőséggel bír a hírközléssel kapcsolatos tudományos munka előmozdítása, amely hosszú távon a hírközlési szektor és a fogyasztói jólét erősödését is szolgálja. „Fontos számunkra, hogy a HÉT-tel, a hazai hírközlési piac szereplőit tömörítő szervezettel is együttműködünk a jövőben, erősítve Magyarország digitális fejlődését és versenyképességét” – írták az NMHH elnökét idézve.

A közlemény szerint Doleschall Andrásné Csömör Magdolna, a HÉT elnöke az együttműködéssel kapcsolatban azt mondta: a HÉT, mint országos iparági szakmai szervezet egyik legfontosabb célkitűzése a magyarországi digitalizáció felgyorsítása és ennek keretében a digitális kompetenciák fejlesztésének támogatása. Az NMHH és a HÉT közötti együttműködés hozzájárulhat ahhoz, hogy a digitális szolgáltatások mind szélesebb körben elterjedjenek és mind nagyobb számú hazai felhasználó élvezhesse ezek előnyeit – fogalmazott a HÉT elnöke.

A hatóság kiemelte: a HÉT és az NMHH közös célkitűzése, hogy folyamatos szakmai konzultációk keretében elősegítsék a hírközlési szektor fejlődését és az elektronikus hírközlésről szóló törvényben foglalt közérdekű célok megvalósulását támogató szabályozási környezet biztosítását. Ennek érdekében a jövőben közös kutatási témákat határoznak meg, kiadványokat készítenek, konferenciákat és szakmai rendezvényeket szerveznek, továbbá bővíteni kívánják az információs és kommunikációs technológiai szektor innovációs- és képességfejlesztési lehetőségeit. A szakmai tevékenység mellett kiemelt cél a fogyasztói tudatosság erősítése is.

A HÉT több mint 20 éve dolgozik a magyar hírközlési piac működési feltételeinek javításán. Küldetésének és egyik legfontosabb feladatának tekinti az iparági egyeztetések megvalósítását, a szakmai konszenzuskeresést, a magyarországi digitalizáció felgyorsítását. A szervezet aktív szerepet tölt be a hazai jogalkotási folyamatban, valamint a megvalósíthatóság és hatékonyság szempontjait szem előtt tartva képviseli az iparág érdekeit – írták.

A HÉT 17 tagja között megtalálhatók a hazai hírközlési szektor fontosabb szereplői, köztük az Antenna Hungária Zrt., a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., az Invitech ICT Services Kft., a Magyar Telekom Nyrt., a Tarr Kft., a Vodafone Magyarország Zrt. és a Yettel is.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.

2024. május 17.

A mesterséges intelligencia jelenlegi állása és jövőbeli hatásai

Az AI Index világszerte elismert mint az egyik legmegbízhatóbb és legtekintélyesebb forrás, amelyet a mesterséges intelligencia fejlesztésének nyomon követésére alapítottak – a Stanfordi Egyetem Emberközpontú Mesterséges Intelligencia Intézete (HAI) gondozásában 2024. április 15-én megjelent hetedik jelentése a 2023-as adatok és trendek alapján.