Ékszercsempészek buktak le a reptéren


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 130 millió forint értékű ékszert akartak ékszerutánzatként behozni az országba az Egyesült Államokból, az ügyben költségvetési csalás miatt indult eljárás – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).


A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren egy Amerikai Egyesült Államokból érkezett csomagon ékszerutánzat volt feltüntetve 13 130 dollár értékben. A pénzügyőröknek gyanússá vált a küldemény, ezért teljes körűen átvizsgálták, és mintegy kétezer ékszert találtak, köztük különféle drágakövekkel díszített ezüst ékszerek is voltak.

A csomagban talált tételes árulista szerint az ékszerek értéke 473 400 dollár, vagyis több mint 130 millió forint.

Az ékszereket a pénzügyőrök lefoglalták, a NAV pénzügyi nyomozói pedig költségvetési csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást.

(MTI)

Kommentár a polgári perrendtartáshoz

Szerkesztő: dr. Wopera Zsuzsa

Rendelje meg kiadványunkat július 31-ig kedvezményesen!

A kommentár részletesen bemutatja a polgári eljárásjog hazai bírósági gyakorlatát, a magyar szabályozásra szerves hatással bíró uniós szabályozást, valamint a perek elhúzódósára tekintettel az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlatát is.

Megrendelés >>


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.