Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a bíróság azt a miskolci férfit, aki a múlt év nyarán véletlenül meglőtte saját lányát, a gyermek belehalt sérülésébe – közölte a Miskolci Törvényszék. Az új Be. szerint az első tárgyaláson ítéletet hoztak.
A bíróság az első tárgyaláson ítéletet hozott az ügyben; az apával szemben gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt indult büntetőeljárás.
A férfi az élettársával és kislányával élt miskolci otthonában. Tavaly júniusban szomszédjuk a családra bízta értéktárgyait. A vádlott élettársa elkezdte kipakolni a tárgyakat, és észrevette: azok között, zacskóba tekerve, egy pisztoly van. A fegyvert a férfi elkérte, nézegetni kezdte, kezében forgatta, majd véletlenül elsütötte. A lövedék a kislányát a fején találta el. A gyermek kórházba szállítás közben meghalt.
A tárgyaláson a férfi beismerő vallomást tett, bűnösnek vallotta magát.
Az idén július elsejétől hatályos új büntetőeljárási törvény rendelkezései szerint rögtön ítéletet is hoztak. A férfit másfél év fogházbüntetésre ítélték, 2 év próbaidőre felfüggesztve.
A törvényszék enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott büntetlen előéletű, a bűncselekményt beismerte, megbánta. Ugyanakkor súlyosító körülménynek minősítette a bíróság a vádlott súlyos gondatlanságát.
Az ítéletet az ügyész, a vádlott és a védő is tudomásul vette – olvasható a törvényszéki közleményben.
(MTI)
[htmlbox be_jogszabalytukor]
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!