Emberkereskedelem, drog és prostituáltak futtatása miatt állították bíróság elé a szegedi férfit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A korábban Ausztriában már felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt férfival szemben fenyegetéssel, üzletszerűen elkövetett emberkereskedelem, kerítés és kitartottság bűntette, valamint kábítószerrel visszaélés vétsége miatt emeltek vádat a Szegedi Törvényszéken.

A férfi családi és baráti körében többen éltek Nyugat-Európában folytatott prostitúciós tevékenységből. A vádirat szerint a férfi elhatározta, hogy a hozzá érzelmileg kötődő, 18 éves, naiv és befolyásolható személyiségű sértettet anyagi haszon reményében ráveszi, hogy prostituáltként dolgozzon. Elhitette vele, hogy a prostitúció jól jövedelmez, az abból származó pénzből megalapozhatják a szülőktől különálló közös életüket, majd együtt Németországba utaztak.

A férfi elhatározta, hogy ezzel egy időben egy vele szintén érzelmi kapcsolatban álló, de már prostituáltként dolgozó nő tevékenységét is felügyelni fogja. Őt többször életveszélyesen megfenyegette, majd a két nőt egyszerre futtatta előbb Németországban, majd Dániában. A sértettek egyike egészségügyi problémák miatt 2017 augusztusáig, míg a másikuk 2018 márciusáig folytatta a vádlott felügyelete mellett a szexuális szolgáltatást. A férfi elfogása előtt még kokaint is fogyasztott.

A vádlott a megszerzett összeg egy részét, mintegy 400 ezer forintot pénzküldő szolgáltatókon keresztül eljuttatta a dédnagymamájának. Ő ismerte a pénz eredetét, de rendszeresen felvette azt Szegeden.

Az ügyész az előkészítő ülésen a vádlott beismerése esetére öt év fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt. A férfi a kábítószerrel visszaélés vétségében és a kitartottság bűntettében vallotta csak magát bűnösnek, így ügyében tárgyaláson dönt majd a bíróság.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.