Emberkereskedelemmel is gyanúsítják az ingatlancsalót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Emberkereskedelemmel is gyanúsítja a Budapesti Nyomozó Ügyészség annak az ingatlancsalási ügynek az egyik gyanúsítottját, amelyben tíz ember idős vagy szellemileg leépült embereket tévesztett meg – közölte a fővárosi főügyész.

Ibolya Tibor közölte: 2017 elején a gyanúsított és az élettársa testvéreknek adták ki magukat, és rávettek egy 88 éves férfit, hogy vegye feleségül a nőt. Ezután családostul beköltöztek az időskorú sértett lakásába, őt pedig a lakás egy kis helyiségébe költöztették, rendszeresen elkérték a pénzét, többször erőszakkal – tudatta.

Az ügyészség a gyanúsítottat ezért személyi szabadságától megfosztott ember sérelmére, a sértett sanyargatásával, kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelem, személyi szabadság megsértése, valamint folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével is gyanúsítja.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség három gyanúsított – köztük az egyik ügyvéd – letartóztatására tett indítványt.

A budapesti nyomozó ügyészek kedden kilenc helyszínen hajtottak végre összehangolt akciót a Készenléti Rendőrség, a Terrorelhárítási Központ, valamint a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársaival. Tíz embert – köztük négy ügyvédet – állítottak elő, hallgattak ki. A megalapozott gyanú velük szemben többrendbeli, jelentős kárt okozó, idős vagy fogyatékosságánál fogva a bűncselekmény felismerésére korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett csalás bűntette vagy kísérlete. A négy jogász esetében ügyvédi visszaélés bűntette a megalapozott gyanú.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.