Fegyházat kapott a kendertermesztő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen tíz év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla szerdán egy táborfalvi férfit, aki háza pincéjében több száz tő indiai kendert termesztett.


A táblabíróság a vádlottat jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek.

A férfi 2015 júniusában két darab indiaikender-magot vásárolt. A felnevelt növények magjaiból pedig novemberben ültetvényt alakított ki háza melléképületének pincéjében. A férfinél a rendőrség 2016 januárjában 242 tő 65-70 napos növényt, 395 gramm száraz zöld növényi levelet, valamint a termesztéshez szükséges berendezéseket foglalt le.

[htmlbox BDT]

 

Az ültetvény nagysága meghaladta a jelentős mennyiség alsó határát, amely száz tő. A vádlott a növénytermesztéshez használt berendezéseket legalább 70 napig lopott árammal működtette, ezzel az áramszolgáltatónak legalább 420 ezer forint kárt okozott, ez azóta megtérült.

A férfi 2014 közepétől 2016 januárjáig 297 gramm marihuánát értékesített is.

A táblabíróság döntésével súlyosította a vádlottra első fokon kiszabott hétéves büntetést.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.