Fellebbezett az ügyészség egy olasz vadász büntetésének súlyosbításáért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szabadságvesztés tartamának felemeléséért fellebbezett a Komáromi Járási Ügyészség egy olasz vadász esetében, aki vadászat közben lelőtte egyik társát Kecskepusztán 2017-ben – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes szóvivője.

Horváth Sándor a közleményben azt írta, hogy a Komáromi Járásbíróság szerdán egy év fogházbüntetésre ítélte a tettest, és 10 évre eltiltotta a vadászattól.

Az ügyészségi fellebbezés szerint azonban a bűnösségi körülmények alapján az elsőfokú bíróság által kiszabott törvényi minimumnál több, de a középmértéknél – három évnél – kevesebb szabadságvesztést kell kiszabni az elkövetőre – tette hozzá.

A vádirat szerint a vádlott és két vadásztársa az esti órákban vadászott, amikor a vádlott megbotlott és emiatt meghúzta tűzkész állapotban lévő fegyverének ravaszát. A lövés a tőle 91 méterre lévő vadászlesen tartózkodó vadászt találta el, aki a helyszínen meghalt. A vádlott másik társa a vádlott közelében tartózkodott, ezért az ő élete és testi épsége is közvetlen veszélynek volt kitéve.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

Mi lehet a mesterséges intelligencia szerepe a közszolgálatban?

„A DISPA (Directors of Institutes and Schools of Public Administration) fontos szerepet játszik a közigazgatási intézmények közötti együttműködés elősegítésében és a közszolgálati képzés színvonalának emelésében. Feladata egyebek mellett a közigazgatási képzés fejlesztése, a közigazgatási szervezetek kapacitásának növelése, az innováció és modernizáció támogatása, valamint szakmai fórumok szervezése a tagországok közigazgatási intézményei számára.

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.