Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt őrizetbe vette és gyanúsítottként hallgatja ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) azt a férfit, aki a tárgyalás előtt kávét öntött a bíró arcába.
Az MTI tudósítója a helyszínen látta az eseményeket: a Fenyő-gyilkosság tárgyalása előtt Portik Tamás másodrendű vádlott fia elfogultsággal vádolta meg a bírót, akit egy pohár kávéval leöntött a folyosón.
A KNYF közleményében azt írták, a Fővárosi Törvényszék előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt folytat büntetőeljárást. A rendelkezésre álló adatok szerint az egyik vádlott fia elhatározta, hogy akadályozni fogja a keddi tárgyalás megtartását, illetőleg olyan magatartást fog tanúsítani, amelytől esetlegesen az eljáró bíró kizárása várható – tették hozzá.
Jelezték: a férfi már korábban próbált a bíróval személyes kontaktust keresni, ám a bíróság ettől jogszerűen elzárkózott, és közölték vele, hogy nincs lehetősége a tárgyaláson kívül beszélni a bíróval.
„A vádlott fia ennek ellenére a tárgyalóterem előtt várt a bíróra, majd amikor észrevette a tárgyalásra érkező, talárt viselő bírót, elé lépett és számon kérte. Az eljáró bíró nem kívánt vele beszélni, mivel a férfi azonban tovább folytatta a bíró szidalmazását, a hivatalos személy közölte vele, hogy ki fogja vezettetni a biztonsági őrökkel, majd kikerülve őt, megpróbált bemenni a tárgyalóterembe. Ezt megakadályozandó a férfi egy gyors mozdulattal a kezében lévő kávéspohár teljes tartalmát a bíró arcába öntötte, amelynek következtében szemébe, arcába és ruházatára nagyobb mennyiségű hideg kávé került” – olvasható a közleményben, amely szerint egy közelben tartózkodó újságíró akadályozta meg a cselekmény folytatását.
A tárgyalás jelentős késedelemmel kezdődött, de a bíróság a történtek ellenére megtartotta azt – fűzték hozzá.
A KNYF közölte: az eddigi nyomozásban megtartották a szemlét, több tanút kihallgattak, majd elrendelték a férfi őrizetét, a bűncselekmény megalapozott gyanúját pedig még a mai napon közlik az elkövetővel.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!