Fogházba kell mennie vontatósofőrnek, mert egy gyerek halálát okozta


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Helybenhagyták másodfokon annak a férfinak a fogházbüntetését, aki mezőgazdasági vontatójával egy gyermek halálát okozta Vas megyében.

A Szombathelyi Járásbíróság első fokon halálos közúti baleset gondatlan okozása vétségében mondta ki bűnösnek a vádlottat, és emiatt 1 év 8 hónap fogházra, valamint 375 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, hat évre eltiltotta a járművezetéstől és kötelezte a bűnügyi költségek megfizetésére – derül ki a Szombathelyi Törvényszék közleményéből.

A vádlott tavaly június 24-én este a szalmabálákkal megrakott mezőgazdasági vontatójával két alsórendű út kereszteződésében nem adott elsőbbséget a védett úton haladó személygépkocsinak és emiatt a két jármű összeütközött.

Az autó hátsó ülésén szabályosan, bekötve két kisgyermek utazott. Egyikük ülését a mezőgazdasági gép villája kirepítette az autóból, az ötéves kislány pedig azzal együtt az oldalára borult vontató alá szorult.

A gyerek másnap a kórházban meghalt, az autó vezetője pedig súlyosan megsérült.

A vádlott és védője a szabadságvesztés végrehajtásának felfüggesztését és a járművezetéstől eltiltás időtartamának csökkentését kérve fellebbezett az elsőfokú ítélet ellen, de a törvényszék helybenhagyta a járásbíróság döntését, amely így jogerős lett.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.