Gyárfás szerint abszurd a gyanúsítása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Abszurd felvetésnek nevezte meggyanúsítását Gyárfás Tamás volt úszószövetségi elnök és médiavállalkozó Fenyő János médiavállalkozó meggyilkolásának ügyében.


Gyárfás Tamás azután nyilatkozott az Echo TV-nek a Nemzeti Nyomozó Iroda VI. kerületi épülete előtt, hogy a Fővárosi Főügyészség házi őrizetének elrendelését indítványozta, aminek értelmében hazaengedték. 

Úgy fogalmazott, „itt egy manipulatív, összevágott hordalék van, és nyilván ez megtéveszt sokakat”, ugyanakkor biztos benne, hogy tisztázódik a helyzet.

 

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Szólt arról is, hogy a bizonyítéknak tekintett hangfelvételt hozzá dobták be, és ő adta át a rendőrségnek. 

Hozzáfűzte: nem tett volna ilyet, ha netán úgy érzi, hogy ez rá nézve „dehonesztáló”.

Gyárfás Tamás arról is beszélt, hogy korábban többször megkereste egy férfi, aki Fenyő János meggyilkolásáról is beszélgetett vele. Beszámolója szerint a férfi olyanokat mondott, hogy „na, mit szólsz ahhoz, hogy Fenyő János meghalt, ugye, milyen jól jött neked, most neked könnyebb az élet”.

Gyárfás Tamás elmondása szerint ő erre azt válaszolta, könnyebb, de nem vett részt a gyilkosság előidézésében.

Hozzátette, televíziósként jól tudja, milyen könnyű összevágni úgy egy anyagot, hogy az negatív színben tüntessen fel valakit.    

„Nincs titkom” – jelentette ki végül.

Gyárfás Tamást kedden vették őrizetbe, mert a gyanú szerint több mint húsz évvel ezelőtt megbízást adott Portik Tamásnak, hogy ölesse meg Fenyő Jánost.

Ügyvédje szerint a volt médiavállalkozó és magyar úszószövetségi elnök a gyanúsítás ellen panaszt jelentett be, és a „leghatározottabban” tagadta a terhére rótt cselekményt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 10.

Emberi jogi ET-biztos: a georgiai parlamentnek nem szabad LMBTI-ellenes törvényt elfogadnia

A georgiai parlamentnek nem szabad LMBTI-ellenes törvényt elfogadnia, és tartózkodnia kell a megbélyegző retorikától – jelentette ki az Európa Tanács emberi jogi biztosa kedden, hozzátéve, hogy ilyen tartalma miatt a családi értékek és a kiskorúak védelméről szóló törvénytervezet elfogadásával a szexuális kisebbségek továbbra is gyűlölet-bűncselekmények és diszkrimináció célpontjai maradnának az országban.