Hagyta kihűlni feleségét, tíz évet kapott


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Emberölés bűntette miatt nem jogerősen tíz év fegyházbüntetésre ítélte pénteken a Nyíregyházi Törvényszék azt a férfit, aki 2016-ban beteg feleségét nem gondozta megfelelően és szobáját sem fűtötte. Az asszony később a kórházban életét vesztette.

Sörös László, a törvényszék sajtószóvivője közleményében azt írta, a házaspár a nyíregyházi családi házukban élt, a beteg nő 2016 novemberétől az ágyból sem tudott felkelni. A férj italozó életmódja és házastársa sorsa iránti közömbössége miatt még felesége szobáját sem fűtötte annak ellenére, hogy volt tüzelőjük.

A tényállás szerint 2016. december 19-én a kinti fagypont körüli hőmérséklet ellenére sem volt befűtve a szobában. A vádlott délután vette észre felesége szokásosnál is rosszabb állapotát, ezért – szomszédja felszólítására – mentőt hívott. A mentőápolók az asszonyt rendkívül elhanyagolt állapotban, ellátatlanul, kihűlve találták, megpróbálták melegíteni és újraéleszteni, kórházba szállították, azonban a szakszerű orvosi ellátás ellenére a nő kihűlés és szívelégtelenség miatt még aznap meghalt.

A vádlott és védő enyhítés miatt jelentett be fellebbezést, az ítélet nem jogerős.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

Mi lehet a mesterséges intelligencia szerepe a közszolgálatban?

„A DISPA (Directors of Institutes and Schools of Public Administration) fontos szerepet játszik a közigazgatási intézmények közötti együttműködés elősegítésében és a közszolgálati képzés színvonalának emelésében. Feladata egyebek mellett a közigazgatási képzés fejlesztése, a közigazgatási szervezetek kapacitásának növelése, az innováció és modernizáció támogatása, valamint szakmai fórumok szervezése a tagországok közigazgatási intézményei számára.

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.