Az Európai Versenyhálózat támogatja az Európai Bizottság tervezetét
A nemzeti versenyhatóságokat tömörítő Európai Versenyhálózat támogatását fejezte ki az iránymutatás-tervezettel kapcsolatban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Választási csalás miatt emeltek vádat a 2018. évi országgyűlési választásokkal kapcsolatban húsz ember ellen.
A vádlottak az 1-es, a 4-es és az 5-ös számú választókerületekhez, vagyis Győrhöz, Sopronhoz és Mosonmagyaróvárhoz köthetők. A jelöltséghez szükséges ötszázat el nem érő érvényes ajánlás felhasználása esetén hamis magánokirat felhasználásának vétségével, ötszáz fölötti ajánlás esetén választás rendje elleni bűntettel vádolta meg az elkövetőket a főügyészség – közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség.
Az utóbbi bűncselekménnyel megvádolt elkövetők a jelölteknek járó egymillió forintos állami támogatással is rendelkeztek, esetükben a vád a minősített költségvetési csalás bűntettére is kiterjed.
Az 52 oldalt kitevő vádiratban szereplő tényállás szerint a jelöltek ajánlóívein olyan állampolgárok adatai és aláírásai szerepeltek, akik nem adtak ajánlást a jelölteknek vagy már elhunytak.
A különböző jelöltek ajánlóívein nagyrészt ugyanazon hamis, vagy elhunyt személyektől származó aláírások szerepeltek, ami a listák átmásolásából adódott. Az így meghamisított ajánlóíveket maga a jelölt vagy egy általa felkért ember írta alá aláírásgyűjtőként.
Az ügyben a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai nyomoztak, akik több száz tanút hallgattak ki. Az érdemi döntést várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni.
Gál Katalin, a főügyészség szóvivője elmondta, a húsz vádlott közül 12-vel szemben a vád a minősített költségvetési csalás bűntettére is kiterjed. Sopronhoz és Mosonmagyaróvárhoz hat-hat, Győrhöz hét elkövető kapcsolható, egy pedig bűnsegéd volt.
Úgy fogalmazott, hogy az ügyben „sokféle párt” érintett. Sopronban és Mosonmagyaróváron észrevették, hogy az ajánlóíveken sok elhunyt neve szerepel. Mosonmagyaróváron és Győrben pedig magánszemélyek is lekérték az adataikat a helyi választási irodától, hogy megnézzék, milyen íveken szerepel a nevük, és kiderült, hogy több, esetenként hat-hét olyan ajánlóíven is ott az aláírásuk, amelyeket ők nem szignáltak, az ívekhez tartozó jelölteket nem támogatták.
(MTI)
A nemzeti versenyhatóságokat tömörítő Európai Versenyhálózat támogatását fejezte ki az iránymutatás-tervezettel kapcsolatban.
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
A gyámhatóság a bíróság azonos ügyben született korábbi ítéletében foglaltakat egyszerűen mellőzve ismét elutasította a Háttér Társaság által képviselt meleg kérelmező örökbefogadásra való alkalmasságát. A megismételt eljárásban a hatóság szinte kizárólag azokat az érveket hozta fel, amelyekről néhány hónapja a bíróság már kimondta, hogy jogellenesek.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!