Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jogerősen három év két hónap börtönre ítélt a Tatabányai Járásbíróság a napokban egy férfit, aki rablással vádolta meg egy haragosát és kifosztott egy alvó mozgássérültet – közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész.
Reszl Ildikó közölte: a férfi a rendőrségen bejelentette, hogy egy ismerőse egy másik ember társaságában ököllel állon ütötte, majd késsel négyszer megszúrta a karját, és elvette a pénztárcáját, amely üres volt. A feljelentés alapján csoportosan elkövetett rablás kísérlete miatt a két embert kihallgatták, 2017 júniusában pedig letartóztatták.
A férfi csaknem két hónap múlva ismerte be, hogy haragudott a két érintettre, ezért hamis feljelentést tett ellenük, a sérüléseit magának okozta. A két, hamisan megvádolt ember letartóztatását az ügyészség megszüntette.
A vádlott 2019 áprilisában Tatabányán besurrant a családok átmeneti otthonának egyik szobájába, és ellopta egy alvó mozgássérült mobiltelefonját.
A Tatabányai Járásbíróság az ügyeket egyesítette, halmazati büntetésként a különös visszaeső vádlottat hamis vád és kifosztás bűntette miatt 3 év 2 hónap börtönre ítélte. Az ítélet jogerős.
(MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!