Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A magyar bírósági szervezet európai összehasonlításban is jól teljesít, országszerte csak néhány tucat esetben fordul elő, hogy sokáig tartanak a perek – mondta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke pénteken Szekszárdon.
Handó Tünde a Szekszárdi Törvényszék összbírói értekezlete előtt tartott sajtótájékoztatón hozzátette: Olaszországban például egy átlagos polgári per időtartama az elsőfokú bíróságokon 956, míg Magyarországon 189 nap.
A bírósági szervezet elnöke Tolna megyei járásbíróságok példáját említette, ahol tavaly az ügyek 75 százaléka hat hónapon, 92 százaléka pedig egy év alatt befejeződik, és csak 3,9 százalékuk zárul két éven túl. A mutatók az ország többi bíróságán is javulnak – jegyezte meg.
Handó Tünde eredménynek nevezte, hogy nem történt tavaly visszaesés a bíróságok mutatóiban tavaly, annak ellenére, hogy három nagy kódex – a polgári és a közigazgatási perrendtartás, valamint az új büntető törvénykönyv – lépett, illetve lép hatályba, amire fel kellett készülniük a bíráknak.
Az OBH elnöke kifejtette: a bírósági szervezet a szolgáltató bíróság jegyében igyekszik megvalósítani azt, hogy az ügyfelek jobban hozzáférjenek ügyeikhez. Ennek egy példája az ügyfélközpontok, amelyek közül az elsőt a múlt héten Egerben adták át; itt más helyszínen folyó eljárásokba is betekinthetnek az ügyfelek.
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]
Elmondta azt is, hogy tavaly a középiskolások számára indított Nyitott bíróság programnak országszerte 58 710 résztvevője volt. „Azt reméljük, hogy a programmal hozzá tudunk járulni a jogismeret fejlesztéséhez” – fogalmazott.
Csullag Józsefné, a Szekszárdi Törvényszék elnöke ismertette: 2017-ben az előző évinél 6,9 százalékkal több, összesen 23 570 ügy érkezett a Tolna megyei bíróságokra. Kevesebb volt a peres ügy, ugyanakkor emelkedett a végrehajtási, a cégtörvényességi ügyek száma, és kétszer annyi nem peres, közigazgatási ügy érkezett a bíróságokhoz.
Szólt arról, hogy 2017-ben Tolna megyében egy bíró mondott le tisztségéről, és további egy bíró jogviszonya nyugdíjazás miatt szűnt meg. A 2017-es alapilletmény emelésnek köszönhetően a bírák illetménye 15,76 százalékkal, az igazságügyi alkalmazottak illetménye átlagosan 27,1 százalékkal nőtt Tolnában.
(MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!